Profi fritézy sú základným gastro spotrebičom

Profi fritézy v gastronomickej prevádzke sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Pomocou tohto spotrebiča sa vyprážajú rôzne suroviny, pripravujú polotovary či prílohy. Akú ale profi fritézu si vybrať, aby čo najviac vyhovovala vašim potrebám? Možností je mnoho, výrobcov a dodávateľov fritéz taktiež. Je len na vás, ako sa rozhodnete a vyberiete si také zariadenie, s ktorým budete spokojní.  Medzi známych výrobcov kvalitných gastro zariadení patrí RM Gastro, REDFOX, Fagor či výrobca vodných fritéz Movilfrit.  RM Gastro produkuje kvalitné, jednoduché profi fritézy, ktoré v prevádzkach slúžia bez zásadných problémov. Naproti tomu značka Fagor vyrába zložitejšie fritézy z kvalitných materiálov s vysokou spoľahlivosťou. 

profi fritézy
Profi fritézy urýchľujú prípravu jedál

Plynová, elektrická alebo vodná profi fritéza 

    Ste práve v situácii, kedy sa snažíte zorientovať sa v množstve gastro spotrebičov, ich výhod aj nevýhod? Skontaktujte sa s odborníkom v tejto oblasti, poraďte sa aj pri hľadaní tej správnej profi fritézy práve pre vašu gastro prevádzku.  Navštívte špecializovanú predajňu, nenakupujte z druhej roky či cez bazár. Poraďte sa aj s personálom svojej kuchyne. Vezmite do úvahy aj ich predstavy, skúsenosti a nároky pri príprave jedál a spracovaní potrebných surovín. Dôležitá je samozrejme aj cena profi fritézy. Medzi všeobecné faktory vplývajúce na cenu akéhokoľvek gastro spotrebiča napríklad patrí: 

  • kvalita spracovania, charakter použitých materiálov a jednotlivých komponentov, 
  • pôvod výrobcu, 
  • trieda použitého nerezového materiálu, 
  • úroveň ovládania – funkcie, programy, konektivita, diagnostika, servis, 
  • dĺžka  a typ záruky  a 
  • značka
profi fritézy
Profi fritézy nájdu uplatnenie aj v domácich kuchyniach

Prevádzkové náklady 

    Dobrý projekt, správny návrh kuchyne a výber jednotlivých gastro spotrebičov je rozhodujúci. Ušetria sa tak nielen počiatočné finančné prostriedky ale aj budúce prevádzkové náklady. Ako aj režijné náklady na servis spotrebičov a prípadnú kúpu nového gastro zariadenia. A samozrejme aj váš čas. Profesionálne gastro spotrebiče nie sú lacná záležitosť. Preto je nutné im venovať dostatok času pri ich zaobstarávaní. Obzvlášť v prípade zložitejších  a kapacitne väčších varných  technológii. A platí to samozrejme aj pri výbere a používaní profi fritézy. Spoľahnite sa preto na odborníkov v danej oblasti. Tých spoznáte okrem osobného kontaktu aj podľa ich realizovaných projektov a referencií.