Puzdro na zbrane

Ak ste sa rozhodli obstarať si zbraň, mali by ste myslieť na to, že zbraň treba ošetrovať, skladovať a mať ju bezpečne odloženú v nejakom puzdre. Takmer nevyhnutnou časťou výbavy každého strelca je práve puzdro na zbrane. Ak práve zbraň nepoužívame, mali by sme ju mať schovanú tak, aby nám neprekážala, ale zároveň tak, aby bola k dispozícii. Takmer každý typ zbrane potrebuje iné puzdro. Poznáme rôzne druhy puzdier, základný  rozdiel je medzi puzdrami na krátke a dlhé zbrane.

puzdro-na-zbran

Opaskové púzdro na zbraň

Puzdrá na krátke zbrane

U týchto zbraní je potrebná praktickosť a pohotovosť. Takéto puzdrá majú rôzne podoby podľa toho, na ktorej časti tela chceme zbraň nosiť. Najznámejšie sú opaskové, stehnové alebo podpažné. Na mnohých puzdrách sa nachádza aj úložný priestor na zásobník. Veľmi obľúbené sú opaskové puzdrá, ktoré sú najčastejšie obojstranné ale nájdeme aj špecializované pre ľavákov alebo pravákov. Podpažné puzdrá sú známe z mnohých akčných filmov, najmä preto že ich hlavnou výhodou je nenápadnosť. Pri krátkych zbraniach je dosť dôležitá váha zbraní, kým opaskové puzdrá disponujú pohotovosťou nosenie ťažkých zbraní by mohlo byť obťažujúce. Na tieto ťažšie zbrane je viac vhodné stehnové puzdro na zbrane.

puzdro-na-zbran

Opaskové púzdro na zbraň

Puzdro na dlhé zbrane

Kým u puzdier na krátke zbrane je dôležité, aby nám umožnili mať zbraň vždy pri sebe, tak puzdrá na dlhé zbrane majú hlavne ochrannú a prenosnú funkciu. Lepšie ako puzdro na dlhé zbrane môže Vašu zbraň ochrániť aj napriek mierne sťaženej manipulácií kufor na zbrane.

Iné puzdrá

Tieto puzdrá uschovávajú doplnkové časti zbraní, napríklad puzdrá na náboje alebo nábojové pásy nám poskytujú možnosť mať náhradnú muníciu vždy po ruke. Rôzne ľadvinky a strelecké tašky nám poskytujú množstvo vreciek a prepážok, do ktorých sa dá uložiť rôzne príslušenstvo.

Pri výbere zbrane nezabúdajte na to správne puzdro pre Vašu zbraň. Po prečítaní tohto článku by ste mali vedieť, ktoré puzdro je pre Vás ideálne.