Ratanový nábytok sa udržiava sám

Pri zariaďovaní našej domácnosti si dávame veľmi záležať a snažíme sa, aby bolo všetko nielen perfektne zladené a nadčasové, ale taktiež nevšedné a výnimočné. Masívny nábytok z dreva je veľmi lákavý, ale v poslednej dobe sa stal veľkým hitom ratanový nábytok, ktorý je vhodný a hodí sa úplne všade. Ako do interiéru i exteriéru. Či ho dáme do obývačky, kuchyne, na záhradu alebo terasu, jednoducho všade bude pôsobiť neskutočne a jedinečne. V porovnaní s drevom má veľkú výhodu v tom, že sa akoby udržiava sám. Starostlivosť je minimálna, stačí raz za čas nábytok povysávať, prípadne pretrieť vlhkou handričkou. Žiadna veda.

Ratanový nábytok do záhrady

Štýlový ratanový nábytok  do záhrady.

Čo je to ratan?

Ratan je ohybná masívna drevina pestovaná v Ázii, Malajzii či Indonézii,  z ktorej sa vyrába nábytok rôzneho druhu v jeho prírodnej farbe, ale aj morením na iné odtiene. Na použitie v exteriéri sa ratan nelúpe a neopracúva, aby ho jeho pevná kôra chránila pred rôznymi vplyvmi počasia. Pri použití v interiéri sa lúpe. Jeho zaujímavá vlastnosť je variabilnosť. Vďaka nej sa naparený ratan dá ohýbať do požadovaných tvarov a keď vychladne, zostane v takom tvare do akého sa ohol. Ratanový nábytok sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube a to nielen pre jeho vkusný vzhľad, ale aj pre jeho nenáročnú údržbu. Jeho cena je o niečo vyššia, čo sa ale odrazí na kvalite a životnosti ratanového nábytku.

Ratanový záhradný nábytok

Dizajnovo tvarované, veľmi pohodlné záhradné lehátko z ratanu.

Umelý ratanový nábytok je dobrá voľba

V prípade, že túžite po ratanovom nábytku, ale finančné možnosti vám nedovoľujú si tento sen splniť, poobzerajte sa po skvelej variante, akou je umelý ratanový nábytok. Na záhradu či terasu, jednoducho všade, kde sa musí nábytok, či záhradné posedenie vyberať s prihliadaním na poveternostné vplyvy a počasie, je veľmi dobrou voľbou umelý ratan. Nie je to nič nekvalitné, ako vás v prvej chvíli napadne. Umelý ratanový nábytok má mnoho výhod – jednak je nesmierne ľahký, odolný a stálofarebný. Nemusíte sa teda strachovať, že slnkom vybledne a ani si nevyžaduje náročnú starostlivosť. Verte tomu, že s ním budete určite maximálne spokojní a hlavne nezabúdajte, že sny si treba plniť.