Recept na zemiaky (so slaninou, brokolicou a špenátom)

zemiaky-agrobiosfer.skHorúce letné dni, ktoré sa nám pomaly ale isto blížia, si priam žiadajú ľahké jedlá, ktoré nie sú náročné na prípravu ani na trávenie pre náš organizmus. Práve preto vám dnes prinášame jeden lahodný, jednoduchý a hlavne rýchly recept na zemiaky, ktorý určite počas letných mesiacov s radosťou zúžitkujete. Avšak nejde o hocijaké zemiaky. Sú to zemiaky zapekané so slaninkou, brokolicou a špenátom – na prvý pohľad možno nevšedná kombinácia, ale sme si istí, že si ich zamilujete rovnako ako my.

RECEPT NA ZEMIAKY – SUROVINY

Aké suroviny potrebujete teda na tento recept na zemiaky zapekané so slaninou, brokolicou a špenátom? Pri vašej návšteve obchodu si nezabudnite zaobstarať nasledujúce potraviny: 6 ks stredných zemiakov (najlepšie, ak budú domáce a pri ich pestovaní bude použité hnojivo na zemiaky), 100 g slaniny (ale pokiaľ vám chutí, pokojne môžete aj viac:)), 1 ks brokolice, 3 hrste baby špenátu, 3 ks vajec, olej (najlepšie olivový) a samozrejme soľ. Toto sú množstvá, ktoré by vám mali vystačiť približne na 6 porcií.

RECEPT NA ZEMIAKY – POSTUP

Takže, ako nám hovorí tento recept na zemiaky, prvé v poradí očistíme zemiaky, nakrájame ich na kocky a vo vode (do ktorej samozrejme pridáme aj soľ) ich uvaríme. Dávajte však pozor, netreba ich uvariť úplne, najlepšie bude, ak ich uvaríte iba do „polomäkka“. Následne dôkladne umyjeme brokolicu a natrháme ju na menšie časti do druhého hrnca (taktiež so slanou vodou) a varíme (cca 2 min). Teraz prichádza na rad slaninka – tú iba nakrájame na tenké pásiky. Ďalej, keď už je všetko uvarené a nakrájané, misu na zapekanie vytrieme spomínaným (olivovým) olejom a vložíme do nej prvú polovicu zemiakov, ktoré sme si už predtým uvarili, pridáme brokolicu a tiež dôkladne umytý baby špenát. Na vrch dáme druhú polovicu uvarených zemiakov a nakrájanú slaninku. Toto všetko zalejeme vajciami, ktoré si najprv rozšľaháme a dáme piecť do rúry (200°C, 20 – 30 min.).

Keď sa po vašom byte začne šíriť príjemná vôňa a zemiaky budú upečené dozlatista, môžete ich vytiahnuť z rúry a podávať. Prajeme vám dobrú chuť a na záver pridávame ešte malý tip – najlepšie zemiaky sú domáce a ideálne, ak sa na ich hnojenie používa hnojivo na zemiaky!

hnojivo zemiaky agrobiosfer.sk