Repliky zbraní ako vhodný darček? Prečo nie?

Nemusia to byť predsa iba repliky zbraní pre deti, aj keď tých je v ponuke naozaj obrovské množstvo. Rôzne plastové pištole, pušky, luky či nože určite každý pozná. Asi každý chlapec má doma aspoň jednu takúto repliku. Môže to byť hračkársky samopal či guľomet, alebo aj replika Thórovho kladiva. Ak hľadáte vhodný darček pre svojho blízkeho, alebo aj pre seba, kvalitné replika zbrane môže byť to pravé. A nemusí to byť iba pištoľ na penové náboje, ale aj celá vojenská výstroj.

repliky zbraní
Repliky zbraní môžu mať množstvo podôb.

Aj vaši hrdinovia majú svoje repliky zbraní

Možno sa vám ako prvé práve vybavili svetelné meče Jediov zo ságy Star Wars, alebo iné repliky, ktoré používajú vaši obľúbení hrdinovia z hier alebo filmov. Máte radi Batmana? Čo by ste povedali na vernú repliku jeho bumerangu-batarangu? Alebo fandíte Pirátom z Karibiku? To by sa vám možno páčila mačeta Jacka Sparrowa. Patríte k tým, ktorí držia palce tým „zlým“? To nevadí, aj pre vás sa niečo nájde. Napríklad verná replika Thanosovej rukavice. 

A nemusia to byť iba klasické zbrane, ako meče či pušky. Aj taký Harry Potter mal svoju zbraň. Čarovný prútik, ale aj meč Richarda Chrabromila. A vy, či váš drobec, ho môžete mať tiež. Fanúšikovia X-menov si určite dajú povedať pri ponuke Wolverinových pazúrov. Medzi repliky zbraní sa dajú zaradiť aj repliky výstroje. Patrí sem napríklad štít Kapitána Amerika, prilba Iron Mana, alebo aj detailná replika helmy Dartha Vadera, dokonca s modulátorom hlasu. 

repliky zbraní
Ktorý obľúbenec Avengerov by nechcel Thanosovu rukavicu?

Ako správne vybrať repliku zbrane?

Samozrejme, v prvom rade ide o to, aby vám, alebo budúcemu majiteľovi, robila radosť. Repliky zbraní by preto mali zodpovedať nielen veku majiteľa, ale hlavne jeho záujmom. Dospelému milovníkovi Pána prsteňov alebo Hry o tróny by sa určite nehodila plastová replika „westernového“ revolveru. A naopak, 6-ročný chlapec asi neocení, že ste mu kúpili dokonalú repliku Gandalfovej palice. Aj keď človek nikdy nevie…

Pri výbere hrá svoju úlohu jednoznačne aj cena. Jednoduché repliky v podobe hračiek pre deti sú podstatne lacnejšie, ako detailné repliky zbraní určené skôr pre dospelých. Veď také Lokiho žezlo môže mať cenu rádovo aj v stovkách eur. Oproti tomu pušky, pištole aj celé sady výzbroje pre deti sa pohybujú v cene od pár eur po desiatky. 

Nezabúdajte však na to, že niektoré repliky zbraní, ako napríklad plynové pištole a pod., nie sú vhodné pre každého. Určite nie pre deti. Aj keď ide iba o repliky, deti by si mohli ich nesprávnym používaním nechtiac sami ublížiť, alebo ublížiť niekomu inému. A to by určite nikto nechcel. Dbajte preto pri výbere repliky na to, aby bola vhodná nielen cenovo, ale aj podľa typu zbrane a veku. Potom by malo byť všetko v poriadku.