Značka Rieker má vlastnú technológiu

Pod značkou Rieker sa skrýva obuv, módna aj outdoorová. Rodinná obuvnícka firma, s tradíciou už od roku 1874, odráža nielen aktuálne módne trendy, ale funkčné vlastnosti jej výrobkov ponúkajú oveľa viac. Patentovaná technológia výroby obuvi umožňuje jej  príjemné celodenné nosenie. Obuv je veľmi ľahká a to vďaka špeciálnym komponentom a unikátnej konštrukcii. Flexibilita obuvi dáva možnosť prirodzeného pohybu, čo oceníme najmä pri dlhodobej chôdzi alebo státí. Antistresová technológia výroby pohlcuje nárazy a otrasy počas chôdze a tým odľahčuje záťaž na chrbticu.

Pobočky sú po celom svete.

Topánky, tašky, kabelky, módne doplnky

Začiatky spoločnosti možno vysledovať až do druhej polovice 19. storočia. Obuvnícku továreň založili v roku 1874 Heinrich Rieker a Carl Seitz v Tuttlingen v Čiernom lese. Už v tej dobe si spoločnosť vytvorila svoje meno  v strednej Európe. Čoskoro zamestnávala viac ako 2 000 ľudí. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia spoločnosť založila nové sídlo vo Švajčiarsku a rozšírila svoju produkciu aj na medzinárodnej úrovni. V roku 2015 napríklad predávalo výrobky tejto značky približne 9 000 nezávislých maloobchodníkov s obuvou a príslušenstvom.

Na svoje si prídu ženy aj muži.

Rieker postupne expanduje

Sídlo spoločnosť sa nachádza v meste Tuttlingen v Bádensku-Württembersku, a teda v tom istom pôvodnom regióne založenia spoločnosti známom Schwarzwald-Baar-Heuberg. Spoločnosť vyrába v Tunisku, Maroku, na Slovensku a v Rumunsku. V Nemecku sa nachádza veľký distribučný sklad a vývojové oddelenie. Na piatich výrobných miestach, v troch konštrukčných kanceláriách a v 16 distribučných centrách dnes Rieker zamestnáva približne 20 000 ľudí po celom svete.

Technológia Rieker Antistress

Rieker je výrobca predajca obuvi a módnych doplnkov tak pre ženy ako aj mužov. Má svoje pobočky a štúdia na celom svete v oblasti predaja, dizajnu a obuvníckej výroby. Spoločnosť je rodovo vlastnená piatimi generáciami. Firma navrhuje a vyrába takmer celý svoj sortiment, ktorý zahŕňa módnu obuv aj obuv pre outdoorové aktivity. Taktiež vytvorila vlastnú technológiu výroby obuvi Rieker Antistress, ktorá pomáha zlepšiť jej podporné vlastnosti, flexibilitu a trvanlivosť.