Ako sa stať kúzelníkom

Byť kúzelníkom znamená oveľa viac, než len ovládať zopár kartových trikov alebo vystupovať na oslave narodenín vášho dieťaťa. Skutočný kúzelník sa živí tým, že zabáva publikum, ovláda nespočetné množstvo trikov a čo je najdôležitejšie, neprestáva na sebe pracovať a snaží sa vymýšľať stále nové a nové kúzla a zdokonaľuje svoju techniku. Nanešťastie, priučiť sa mágii a kúzlam nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Kúzelníci totižto držia svoje triky v tajnosti, a tak nájsť niekoho, kto je ochotný vás do tajov kúziel zasvätiť, je asi ťažšie, než samotné učenie sa kúziel. Čítanie kníh a pozeranie videí je síce obrovská pomoc, no najrýchlejšia a najefektívnejšia cesta ako sa naučiť kúzla, je vidieť ich naživo od nejakého profesionálneho kúzelníka.

Kúzelníci

Vytiahnuť králika z klobúka je v dnešnej dobe už kúzelnícke klišé.

Kúzelníci potrebujú veľa praxe

Ako už bolo spomenuté, kúzelníci potrebujú veľa praxe, kým môžu prvýkrát vystúpiť pred publikom. Za každým jedným kúzlom sú nekonečné hodiny trénovania. Skúste si vybrať nejaké jednoduchšie kúzlo a nacvičujte ho pred zrkadlom, až kým vám to už nejde automaticky. Potom je na rade prezentácia, pretože naučiť sa samotný trik nie je to najpodstatnejšie. Najdôležitejšie je, aby ste ho vedeli „predať“ publiku. Musíte ho vedieť predviesť presvedčivo a bez najmenšieho zaváhania. Dav treba vedieť upútať. Všetci kúzelníci musia mať v sebe okrem prirodzeného talentu aj určité herecké schopnosti, aby si získali publikum. Aby bol kúzelník úspešný, musí byť jedinečný. Musí vedieť spraviť aj z úplne jednoduchého kúzla strhujúci trik, ktorý publiku vyrazí dych. Nenadarmo sa hovorí, že rozdiel medzi priemerným a skvelým kúzelníkom je práve prezentácia.

kúzelníci

Skúste vaše triky predviesť najskôr najlepším priateľom

Kúzelníci a psychológia

Čudovali by ste sa, ale mnohí kúzelníci majú vyššie vzdelanie v oblasti komunikácie, drámy, herectva a najčastejšie v oblasti psychológie. Práve psychológia je pri kúzlach najdôležitejšia. Najznámejší a najúspešnejší kúzelníci sú tí, ktorí vedia čo najlepšie odhadnúť konanie a zmýšľanie ľudí. Mágia bola vlastne vždy založená na princípe manipulovania mysle diváka. Kúzelník využíva znalosti z psychológie, aby vytvoril ilúziu a tak pobavil a ohromil diváka. Diváci, ktorí si prídu pozrieť kúzelnícku šou, chcú byť klamaní. Žiadny kúzelník nemá nadprirodzené schopnosti, iba talent a šikovné ruky.

kúzelníci

David Copperfield zaujal mnohé diváčky viac svojim šarmom ako trikmi.