Sandále na podpätku? Nemusíte sa ich vôbec obávať!

Aj vy obľubujete prevažne nízku športovú obuv a pohodlné topánky s rovnou podrážkou bez podpätku? Na jar sú to možno tenisky a baleríny, v lete zase espadrilky, žabky a sandále s nízkym podpätkom… Možno je čas dopriať si konečne zmenu a doplniť svoj botník aj o taký pekný kúsok, ako sú sandále na podpätku. V žiadnej nízkej obuvi nevyzerajú ženské nohy aj celá silueta postavy tak pôvabne, ako práve v lodičkách či sandáloch na podpätku, pretože vám pridajú niekoľko dôležitých centimetrov naviac, čo opticky zoštíhľuje a zároveň pôsobí veľmi žensky. Podpätkov ako takých sa vôbec nemusíte obávať, pretože nie všetky musia byť nepohodlné či spôsobovať utrpenie pri každom ďalšom kroku. Dôležité je však vedieť si správne vybrať ideálny tvar, hrúbku aj výšku podpätku, aby ste mohli lodičky aj sandále na podpätku nosiť bez pocitu diskomfortu.

sandále na podpätku

Sandále na podpätku – krásne a pohodlné

Ako si vybrať sandále na podpätku?

Ak siahate po obuvi na podpätku po prvýkrát alebo máte v tejto oblasti ešte len veľmi chabé skúsenosti, choďte na to opatrne krôčik po krôčiku a pre začiatok si doprajte len kratší a pevnejší a podpätok (napr. sandále na podpätku v štýle drevákov), pretože vysokánske ihličky sú skôr pre skúsenejšie dámy, ktoré majú v tomto type obuvi už čo-to nachodené. Krokom vedľa určite nebudú ani sandále na podpätku, ktorý sa volá klinový, pretože tzv. platforma či klinový podpätok dodá vašim nohám efektný a veľmi ženský vzhľad aj potrebnú výšku, ale zároveň sa budete cítiť stále dostatočne pohodlne a najmä bezpečne.

sanádle na podpätku

Upútajte pozornosť všetkých očí v týchto zaujímavých sandáloch

Kvalita, materiál a strih sú tiež dôležité

Pre komfort vašich nôh a chodidiel je okrem výšky podpätku dôležitá aj celková kvalita, materiál (napr. kožený zvršok a vnútorná stielka), strih či tvar obuvi (napr. línia priehlavku v T -strihu) aj spôsob zapínania. Sandále by vám mali dokonale padnúť a vyhovovať po všetkých stránkach. Takéto sandále na podpätku potom budete nosiť do zodratia, pretože vám výborne poslúžia na bežný deň, ako aj na dovolenky a cestovanie, kedy sa potrebujete cítiť krásne a pohodlne.