Sedačky – pohodlie nielen pre pánov domu

Obývačka bola odjakživa v centre diania. Ak k vám prídu priatelia na návštevu, ak diskutujete s kamarátkou pri kávičke, ak pozvete na pokec svoju tetu, vždy všetkých privediete do obývačky. Dôvodom, prečo sa to deje je to, že obývačka je komfortná, každý sa tam cíti ako doma. Z tejto miestnosti vyžaruje pokoj a duch celého príbytku. Dominantným druhom nábytku sú jednoznačne sedačky. Ony nás prichýlia, keď klebetíme so svojou návštevou a popíjame pri tom čaj alebo na nich oddychujeme po dlhom a náročnom dni v práci. Sedačky si užijú aj skákanie našich malých ratolestí a mnoho krát aj túlenie domácich miláčikov. Aby sme si však vedeli správne vybrať, mali by sme v prvom rade sledovať štýl celej izby.

Kožené sedačky do klasickej obývačky

Kožené sedačky pôsobia veľmi usadlo, príjemne ale zároveň seriózne. V tmavej farbe sa hodia pre staršie páry ale aj pre ľudí so zmyslom pre klasiku. Jednoznačne zapadnú tam, kde sa v rohu nachádza dominantný kozub s romantickým nádychom alebo tam, kde prevládajú drevené kúsky nábytku. V sedacej súprave pritom nájdete svojho priateľa, pretože vám pomôže vybaviť viac vecí naraz. Ponúka kreslá, sedačky a niekedy aj taburetky, ktoré robia z obývačky ešte príjemnejšie miesto. Niet nad to, keď si máte kam vyložiť nohy a uvoľniť sa.

sedačky

Niet nad pohodlnú sedačku, kde si môžeme oddýchnuť

Sviežosť má pestrofarebnú podobu

Textilné sedačky sa hodia všade tam, kde prevláda sviežosť. Vyskúšať ich totiž môžete vo viacerých farebných prevedeniach či motívoch. Zelená, červená, modrá farba hrajú veselosťou a páčiť sa budú najmä vašim deťom. Radosť z takýchto pestrofarebných štýlov budete mať isto aj vy, pretože napríklad zelená farba spôsobuje radostné pocity. Zlaďte takýto nábytok s farbou stien. Zelený či žltý náter krásne presvetlí celú izbu. Vhodne môžete zvoliť aj doplnky. Príjemné fotorámiky s nezabudnuteľnými spomienkami alebo veselé kvietky v rôznych črepníkoch doladia atmosféru.

sedačka

Pestré farby presvetlia miestnosť

Čierne sedačky s veselými vankúšmi

Ak sa rozhodnete pre čiernu sedačku, doplniť ju môžete farebnými vankúšmi. Nasledujete tak minimalistický štýl, ktorý je momentálne veľmi trendový. Vankúše môžu byť aj s nápismi, ako šťastný domov alebo vitajte. Aj takýmto spôsobom sa dá návšteva pekne privítať.