Seychelly sú snom každého turistu

Indický oceán ukrýva poklad, ktorý môže navštíviť každý. Užiť si jeho čarokrásne bohatstvo v podobe najkrajších pláží sveta, krištáľovo čistej teplej vody a to všetko v celoročne príjemnom počasí. Seychelly definujú okrem spomenutého aj nedotknutá príroda, extraordinárna fauna a flóra, dookola prítomné korálové útesy a najmä pokoj. Preto sa Seychelly považujú za jedno z najideálnejších miest, kde sa dá stráviť jedinečná dovolenka plná pohody, ktorá nám počas bežného pracovného života akosi uchádza pomedzi prsty.

seychelly

Seychelly vyzerajú ako raj na zemi.

Kde tie Seychelly vlastne sú?

Indický oceán je skutočne veľká masa vody, preto vás navediem tým správnym smerom, kde Seychelly môžete nájsť. Seychelly sa skladajú zo 115 drobných ostrovov neďaleko rovníka. Presnejšie na západe neďaleko Afriky. Mnohé z nich sú zriadenými prírodnými rezerváciami, čo je vlastne dôvodom, prečo sa tu faune a flóre naďalej tak darí. Hlavné mesto sa volá Viktória a nachádza sa na ostrove Mahé. Históriu ostrovov tvoria, ako inak, Európania. V tomto prípade konkrétne námorná veľmoc svojej doby, Portugalsko. Portugalci síce Seychelly objavili, ale majitelia sa rokmi menili. Svoje roky tu strávili aj Angličania a Francúzi. Hoci sú ostrovy už dlhé roky osamostatnené a nezávislé, vplyv európskej kultúry je tu badať na architektúre, kultúre a najmä miestnej gastronómii.

seychelly

Na Seychelly sa oplatí vycestovať aj kvôli skvelému jedlu.

Láska k Seychellám prechádza cez žalúdok … a pláže

Pestrosť kuchyne patrí medzi veci, na ktoré počas pobytu nedáte dopustiť. Jedná sa o dokonalý mix francúzskej, indickej, čínskej a africkej kuchyne. Medzi najznamenitejšie jedlá patria tie, v ktorých sa nachádza čerstvé kari korenie, ďalej jedlá obsahujúce kokosové mlieko. No a keďže sú Seychelly v mori, je jasné, že sa nevyhnete ani darom mora. Ochutnať musíte aj tradičné čaje, vína, či iné alkoholické nápoje, ktoré doma nenájdete. Keď sa už dohráte so svojimi chuťovými pohárikmi, vyrazte na pláž. Na nich určite nezamrznete, veď uznajte sami, celoročné teploty od 26 do 32 stupňov celzia sú zárukou príjemného kúpania. Vďaka týmto teplotám sa voda drží neustále príjemne teplá. Na čo by ste sa ale mali pripraviť je fakt, že je tu poriadne vlhko. Dovolenku odporúčam zvážiť v období medzi februárom a májom. Vtedy máte istotu toho, že sa vyhnete zrážkam, ktoré sú tu počas chladnejších mesiacov časté.