Seychely sú malá ostrovná republika

Seychelská republika je ostrovný štát v západnej časti Indického oceána. Rozprestiera sa v blízkom susedstve ostrova Madagaskar a východného pobrežia Afriky. Súostrovie Seychely je tvorené desiatkam drobných ostrovov. Menšia časť z nich je  budovaná hlavne žulovými horninami a väčšia časť nízko položenými korálovými ostrovčekmi a útesmi. Hlavným mestom je Victoria na ostrove Mahé. Mnohé ostrovy sú známe najmä ako luxusná dovolenková destinácia.

Seychely

Luxus, po ktorom túži každý.

Seychely sú krajinou imigrantov

Ostrovy v minulosti prilákali širokú škálu národov zo všetkých kútov sveta. Ako prví si ich všimli a zaznamenali portugalskí moreplavci v roku 1502. Tieto malé kúsky súše na rozsiahlej ploche oceánu ale už predtým poznali Austronézania pochádzajú z juhovýchodnej Číny, migrujúci smerom na Madagaskar. Podobne ako aj arabskí obchodníci, cestujúci okolo afrického pobrežia. Nikoho z nich ale nenapadlo sa tu usadiť. O niečo neskôr sa však stávali útočiskom oslobodených otrokov, európskych osadníkov, politických vyhnancov, dobrodruhov, obchodníkov arabského a perzského pôvodu. Rovnako ako Číňanov a Indov. Prakticky každý národ na Zemi bol zastúpený v tejto rozmanitej kultúre. Každá skupina osadníkov prispievala svojim zvláštnym vplyvom na dnešnú živú a zároveň pokojnú spoločnosť. Oficiálnymi jazykmi sú jazyk kreolský, anglický a francúzsky.

Seychely sú krajinou obrích korytnačiek

Väčšina miestnych obyvateľov sa živí prácou súvisiacou s prosperujúcim turistickým priemyslom. Prevažná väčšina ľudí sa zdržiava hlavne na ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue. Ostatné ostrovy sú väčšinou neobývané. Zaujímavý je tu hlavne lov tuniakov. Dodnes sa tu darí endemickým druhom rastlín a živočíchov. Vďaka tomu je na Seychelách niekoľko prírodných pamiatok. Atol Aldabra je najväčšou populáciou obrích korytnačiek na svete v počte 150 tisíc jedincov. Výnimočný háj štyroch tisíc paliem je vo Vallée de Mai. Tieto ostrovy v blízkosti rovníka v Indickom oceáne  lákajú predovšetkým luxusnou turistikou. Mnohé korálové ostrovy sa stávajú možnosťou investícii do trvalého bývania tých bohatších. Životná úroveň je tu dnes vo všetkom podobná európskej, vrátane zdravotnej starostlivosti.