Šiltovky patria medzi obľúbené doplnky

Kedysi sa šiltovky nosili len v kombinácií so športovým oblečením, k teplákom, tričku a teniskám. V dnešnej dobe sú na trhu šiltovky, ktoré sú nielen vhodné na šport, či športové činnosti, ale aj na každodenné činnosti, na prechádzky, nákupy, či dokonca do práce. Patria medzi obľúbené doplnky, nielen mužov, ale aj žien rôznych vekových kategórií, ktoré dokonale dopĺňajú náš outfit. V správnej kombinácií oblečenia a typu šiltovky ju môžete kombinovať dokonca aj s eleganciou.

šiltovky

Snapback šiltovky

Šiltovky – ich história a typy

Šiltovky sa vyrábajú v nekonečnej rade rôznych prevedení, farieb, materiálov, štýlov, či veľkostí. V stručnosti vám popíšeme, aké šiltovky boli a nosili sa kedysi a dnes.

Baseball cap-známe z amerického baseballu, boli farebne zladené s farbami tímov a na šiltovkách sa uvádzalo logo a meno klubu.

Brooklyn štýl-už bola možnosť regulovať veľkosť, vďaka pohyblivej časti.

Snapback šiltovka – vznikli postupom času a preferovali štýl hip hop a nosili ich všetci rapperi.

Truckery-známe sieťkou na zadnej strane šiltovky. Nosili ju kamionisti, poľnohospodári, jednoducho všetci,čo pracovali alebo sa pohybovali na farmách. Dnes ju nenosia už iba poľnohospodári.

Fidelky-nosili sa počas vojny, boli veľmi praktické a pohodlné a nosia sa dodnes. Skvele sa hodia ku kabátu, či bunde.

Šiltovka s rovným šiltom-veľmi obľúbené, nielen u rapperov a hip hoperov ponúkané svetovými značkami.

Šiltovka s ohnutým šiltom-klasika, ktorá nikdy nesklame. Hodia sa na nosenie do práce, na prechádzky, nákupy, či do mesta, ale aj na šport.

Flexfit-patria k veľmi pohodlným a vďaka klasickému tvaru a pružnej gume po celom obvode sadnú každému.

šiltovky

Šiltovka z najznamejšim klubom New York Yankees

Každý si nájde tú svoju

Dnešný trh ponúka neskutočné množstvo šiltoviek rôznych prevedení, materiálov, farieb, či veľkostí.Každý jeden si nájde tú pravú pre seba, všetko závisí od vášho štýlu a vkusu. Môže to byť napr. klasická čierna šiltovka s ohnutým šiltom, ktorá sa hodí ku každému outfitu, ako do práce, tak aj na voľný čas, vhodná k saku, či tričku. Ak máte radi farebnosť a nevšednosť, vyberte si šiltovku, ktorej nechýba pestrosť, či farebné motívy. Štýloví hip hoper si určite vyberie značkovú šiltovku s rovným šiltom, zato páni v kabáte sa budú obzerať po pohodlnej fidelke, ktorá skvele doplní ich elegantný outfit.