Skladací kočík do lietadla

      Žijeme v dobe, keď môžeme cestovať slobodne kdekoľvek a kedykoľvek. Cestovanie lietadlom sa pre niektorých ľudí stalo častou realitou. Precestovať stovky či dokonca tisíce kilometrov pre nás nie je problém. Preto leteckú dopravu využívame na objavovanie rôznych kútov sveta. A v tomto nás neobmedzujú ani naše deti. Keď sa nám rodina rozrastie, spolu s deťmi spoznávame ďaleké krajiny a cestujeme rôznymi dopravnými prostriedkami.

cybex kocik do lietadla
Kočík do lietadla by mal byť ľahko skladateľný.

     Dovolenky a turistické cesty lietadlom s dieťaťom sú s kočíkom určite jednoduchšie. Stačí doň batoľa posadiť, aby pohodlne a bez stresu spoznávalo nové miesta. Existuje však jedna podmienka. Kočík musí spĺňať požiadavky leteckých spoločností.

Skladací kočík do lietadla

      Pri rozhodovaní sa o kúpe kočíka hľadáme model, ktorý bude fungovať nielen pri cestovaní lietadlom, ale osvedčí sa aj pri každodenných potrebách. Hľadáme ľahký, obratný kočík do lietadla, ktorý vám umožní dosiahnuť maximálnu mobilitu.

babyzen kocik do lietadla
Manipulácia s kočíkom do lietadla by mala byť čo najjednoduchšia.

   Novopečení rodičia sa možno chystajú na prvú cestu lietadlom so svojim bábätkom. Zaoberajú sa pred cestou otázkou, či a ako bude možné prenášať kočík. Najbezpečnejšie je vybrať si skladací kočík, ktorý nezaberie veľa miesta v batožinovom priestore. Oplatí sa informovať aj personál na letisku, že cestujete s malým dieťaťom a chcete si so sebou vziať detský kočík.

Ako vybrať detský kočík do lietadla?

     Cestovanie lietadlom s deťmi je čoraz bežnejšie. Rodičia berú svoje najmenšie deti aj na dlhé niekoľkohodinové lety a pravidelne využívajú lacné letenky do rôznych destinácií. Keď cestujete s batoľaťom, mali by ste pamätať na to, že máte nárok na špeciálne zariadenia. Jednou z nich je možnosť zobrať si so sebou aj detský kočík.

    Pri výbere kočíka do lietadla by ste si mali všímať predovšetkým pravidlá platné pre dopravcov ponúkajúcich lacné lety na rôznych linkách. Letecké spoločnosti zvyčajne vyžadujú, aby bolo možné kočík pred zabalením do nákladného priestoru zložiť.

     Skôr ako začnete plánovať cestu s bábätkom a hľadať detský kočík vhodný do lietadla, mali by ste si overiť, či bude letecký prepravca súhlasiť s letom s bábätkom. Väčšina nízko nákladových leteckých spoločností umožňuje rodičom cestovať s dojčatami, ktoré majú najmenej jeden týždeň veku.