Škola v prírode a skvelé zážitky

Škola v prírode je veľkou udalosťou a to nielen pre samotné dieťa, ale aj pre jeho rodičov. Niet sa čomu čudovať, pretože ide až o niekoľkodňový pobyt, kedy bude dieťa bez matky a otca cca 5 dní, v spoločnosti len svojich spolužiakov a učiteľov. Netreba sa však zbytočne obávať, škola v prírode je pre deti krásny a nezabudnuteľný zážitok, plný pekných chvíľ a zaujímavých aktivít, ktoré by za normálnych okolností v klasickej škole nikdy nezažili. Žiaci spoznajú nové miesta a prostredie, rozvinú si správny vzťah k životnému prostrediu, naučia sa byť viac samostatní a zodpovední za seba a k tomu všetkému si upevnia vzťahy v kolektíve ako aj so samotnými učiteľmi.

škola v prirode červeny kamen

Panoráma na hrad Červený kameň

Škola v prírode a jej výhody

Škola v prírode predstavuje jednu z tradičných foriem výuky a výchovného pôsobenia na žiakov a má pre deti obrovský význam z hľadiska zdravotného aj výchovno vzdelávacieho. Hlavným benefitom školy v prírode je to, že sa deti dostanú do prírody, preč od stereotypu, ktorý majú bežne v školách a tým je tento pobyt jedinečný. Deti milujú školu v prírode a aj vďaka nej majú dostatok aktívneho pobytu na čerstvom vzduchu, čím sa zvyšuje ich telesná zdatnosť. Okrem iného sa tu odpútajú od každodenných starostí či prípadných rodinných problémov a prežívajú nevšedné zážitky v kruhu svojich kamarátov.

škola v prírode 2

Aj takéto krásne obrázky si dieťa môže odniesť domov

Čo zbaliť deťom?

Maminy vedia najviac stresovať, keď balia svojim ratolestiam kufor do školy v prírode. Čo im treba zabaliť? Nebude im nič chýbať? Hlavne sa vyvarujte tomu, aby ste do kufra zbalili nepotrebné veci, ktoré vlastne dieťa ani nevyužije a zbytočne ich bude prenášať tam a naspäť. V podstate by vám mala dať škola v prírode presný zoznam vecí, ktoré treba zobrať – zvyčajne nejaké detské topánky (športové, do mesta aj prezúvky), pohodlné športové oblečenie s krátkym aj dlhým rukávom, pyžamo, spodné prádlo, veci do dažďa, šiltovku, slnečné okuliare, hygienické potreby a nezabudnite ani na nejaké maškrty a malé vreckové. K tomu pribaľte aj nejaké tabletky proti nevoľnosti, pokiaľ vašemu dieťaťu nerobí dobre cestovanie a máte hotovo.