Škola v prírode a krásne zážitky

Na konci školského roka sa väčšinou žiaci 5. a 6. triedy chystajú na pobyt v škole v prírode. Samozrejme mnoho z nich má strach, pretože je to väčšinou prvý krát v ich živote, kedy budú tráviť hneď niekoľko dní aj nocí bez svojich rodičov. Toto je moment, kedy by rodičia mali svoje deti motivovať a vysvetliť im, že hoci sa pár dní neuvidia, škola v prírode bude pre ne skvelým zážitkom aj skúsenosťou a zažijú tam kopec zábavy, niečo sa naučia a získajú pekné spomienky. Škola v prírode je akési odbočenie od klasického vyučovania za školskými lavicami a jej cieľom je umocniť preberané učivo, získané vedomosti a podporiť zážitkovú formu učenia.

školy v prírode

Školy v prírode sú vhodné pre menšie aj väčšie deti

Škola v prírode a jej výhody

Na svete asi niet žiaka, ktorý by mal na školu v prírode zlé spomienky. Učenie priamo v prírode má mnohé výhody a to napríklad budovanie nových zručností, podpora samostatnej práce, environmentálne cítenie u detí, rozvíjanie kreativity, zníženie problémov správania alebo zabezpečenie bližšieho kontaktu s prírodou a krajinou. Navyše škola v prírode je oveľa príťažlivejší a atraktívnejší spôsob vzdelávania mladých ľudí než klasické vyučovanie v triedach. Škola v prírode je aj skvelým spôsobom ako utužiť priateľstvá v kolektíve, ale aj medzi žiakmi a učiteľmi, najmä ak majú spolu tráviť ešte niekoľko ďalších rokov. Deti tu získajú úplne iné spoločné zážitky než v škole a trieda ako celok tak drží viac pokope.

školy v prírode

Škola a zábava v jednom

Škola v prírode – čo zbaliť do kufra?

Nejednej mamine dá zbalenie kufra do školy v prírode naozaj zabrať a poriadne sa pri tom zapotia. Nie je to však nič zložité a s trochou nadhľadu to každý rodič hravo zvládne. Samozrejmosťou je spodné prádlo, ponožky, pyžamo a hygienické potreby, no pribaľte k tomu aj nejaké pohodlné športové oblečenie s dlhým aj krátkym rukávom, oblečenie do mesta, veci do dažďa, okuliare alebo šiltovku a vhodnú obuv – papuče, tenisky aj sandále. Samozrejme nezabudnite pribaliť zopár sladkostí, malé vreckové a pokiaľ vášmu dieťaťu býva zle počas cestovania v autobuse, určite mu pribaľte tabletky proti nevoľnosti, aby preňho škola v prírode nezačala nešťastne.