Škola v prírode v Prešovskom kraji

škola v prírode

Škola v prírode v Prešovskom kraji je zameraná hlavne na turistiku

Škola v prírode v Prešovskom kraji je jednou z najobľúbenejších alternatív pre školy, pedagógov i samotných žiakov. Do značnej miery je to vďaka nádhernému prostrediu Tatier, ktoré Prešovský kraj ponúka, ale tiež vďaka ubytovaniu, ktoré tu nájdete a mnohým atrakciám, ktoré si tu môžu deti užiť. Z čoho konkrétne si môžete vyberať, keď sa rozhodnete pre školu v prírode v Prešovskom kraji? Prečítajte si v našom článku…

Najdôležitejšia je turistika – kam sa vybrať?

Škola v prírode v tejto časti Slovenska sa odporúča predovšetkým starším žiakom, pretože značné množstvo atrakcií tu tvoria práve tie turistické. Ak si chcete teda potenciál Prešova a okolia vychutnať naplno, určite by ste nemali vynechať niektoré (aj náročnejšie) túry, ktoré sa tu dajú podniknúť.

Jednou z tamojších najobľúbenejších atrakcií je prechádzka okolo Štrbského plesa – tú úplne bez problémov zvládnu aj tie najmenšie detičky. Štrbské pleso je však zároveň aj východiskovým bodom k mnohým túram, medzi najznámejšie patrí napr. túra k Hincovým plesám alebo k Popradskému plesu. Obľúbené sú medzi deťmi aj dobrodružné návštevy jaskýň, v Prešovskom kraji konkrétne Belianskej jaskyne.

Škola v prírode – ukážte žiakom slovenskú históriu aj bohatú kultúru

Škola v prírode sa však nemusí niesť iba v znamení turistiky, ale aj v znamení poznávania histórie a kultúrneho dedičstva danej oblasti. Ani v tomto smere vás Prešovský kraj nesklame, pretože spolu s deťmi môžete navštíviť napr. najrozsiahlejšie zrúcaniny hradu v celej strednej Európe – Spišský hrad, ale tiež zachovaný Kežmarský či Ľubovniansky hrad.

Deťom tu môžete ukázať aj kúsok z kultúry, napr. v Bardejovskom múzeu ľudovej architektúry, čo je v podstate prírodný skanzen s ukážkami dobovej architektúry. Starších žiakov by mohlo zaujať zasa Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Ubytovanie v Prešovskom kraji

škola v prírode

Staršie deti by mohla potešiť aj návšteva múzea A. Warhola

Pre deti i pedagógov je však dôležité aj kvalitné ubytovanie. Lokalita Prešovského kraja ponúka najčastejšie ubytovanie v obľúbených tatranských turistických strediskách, ako napr. Tatranská Lomnica, Ždiar či Smokovec. Nech sa už vaša škola v prírode odohráva na ktoromkoľvek z týchto či iných miest, najdôležitejšie je dobre si ju vopred naplánovať, prispôsobiť aktivity veku a schopnostiam žiakov a hlavne – naplno si ju užiť!