Škrabky nielen na niekoľko zemiakov

Dôvodov, prečo by sme mali mať vo svojom bežnom jedálničku aj zemiaky, je samozrejme mnoho. Bezpochyby je to výživná a ľahko dostupná potravina s nízkou energetickou hodnotou. Kúpiť sa dajú rôzne odrody zemiakov. Pripraviť a uvariť si ich môžeme aj s prispením vlastnej fantázie na rôzne spôsoby. Jednoducho je to tradičná potravina. A nemusíme vôbec začínať tými našimi haluškami a končiac haruľou. Pred varením a spracovaním si ich, či už priamo v našej kuchyni alebo vo väčšom množstve v nejakej gastronomickej prevádzke, potrebujeme umyť, očistiť a oškrabať. A na to nám slúži jednoduchšia a aj zložitejšia škrabka na zemiaky.

škrabka na zemiaky
ŠKRABKA NA ZEMIAKY, NEREZOVÁ, NÁPLŇ 20KG, 300KG/H,

Škrabka na zemiaky namiesto noža 

   Je úplne prirodzené, že spôsobov ako si vhodne pripraviť a oškrabať  potrebné množstvo zemiakov je niekoľko. Každý má svoj rutinný spôsob, ako si to robí sám a čo mu najviac vyhovuje.  Asi najmenej ekonomické je okrajovanie šupiek nožom. Zbytočne sa pripravíme o časť zemiakov, pretože nožom len ťažko ukrojíme šupku tak tenko a rovnomerne, ako za pomoci škrabky na zemiaky. Predajcovia ponúkajú celú škálu škrabiek s rozdielnym umiestnením čepele. Záleží skôr na tom, aký typ škrabky nám lepšie vyhovuje. Niekto nedá dopustiť na tú s priečnou čepeľou, iní zase trvajú na klasickej ručnej škrabke s pozdĺžnou čepeľou. Pri výbere škrabky by sme si mali všímať nielen jej tvar a umiestnenia čepele, ale aj materiál, z ktorého je vyrobená vrátane rukoväte.

škrabka na zemiaky
ŠKRABKA NA ZEMIAKY, LAKOVANÁ, NÁPLŇ 40KG, 450KG/H

Strojové škrabky na zemiaky 

     Máte radi jedlá zo zemiakov a často si ich doma varíte? Alebo podnikáte v oblasti verejného stravovania či prevádzkujete menšiu reštauráciu?  Asi do každej menšej kuchyne by mohla byť vhodná a užitočná elektrická škrabka na zemiaky s kapacitou až 1 kg zemiakov. Vďaka špeciálnemu ostriu z nehrdzavejúcej ocele stačí zvyčajne niekoľko  minút a zemiaky sú oškrabané. Najdôležitejším faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri nákupe škrabky na zemiaky, je jej kapacita. Uistite sa, že si kúpite stroj, ktorý dokáže ošúpať dostatočne veľké množstvo zemiakov za hodinu, aby vyhovoval vašim potrebám. Väčšina strojov pojme zaťaženie od 6 do 30 kg zemiakov v jedno pracovnom cykle. Je tiež dôležité mať na pamäti, že väčšie modely vyžadujú viac priestoru vo vašej gastronomickej prevádzke.