Vyberáme skrine do detskej izby

Skrine

Skrine v detskej izbe by mali byť veselé a aj praktické.

Rozprávkovo krásna detská izba je snom každého dieťaťa a krásne uprataná detská izba je zase snom každého rodiča. Rozdiel je však v tom, že kým my rodičia sa deťom snažíme naplniť ich sny a zariadiť im skutočne rozprávkové detské izbičky, naše sny o poriadku ostávajú často nevypočuté. Prípadne si ich musíme napĺňať sami a pustiť sa do generálneho upratovania v detskej izbe vlastnoručne. Základným predpokladom udržiavania poriadku je nielen viesť deti k tejto nepopulárnej činnosti už odmala, ale tiež zariadiť detskú izbu naozaj prakticky, funkčne a účelne. V preklade to znamená zabezpečenie množstva praktického úložného priestoru prostredníctvom vhodne zvolenej skrine či skríň do detských izieb tak, aby všetky, hračky, knihy, školské a kreatívne potreby aj oblečenie mali svoje pevné miesto.

Kus nábytku, do ktorého uložíte všetko potrebné

Skrine do detskej izby vyberajte tak, aby boli aktuálne ešte aj o niekoľko rokov, keď vaše dieťa podrastie. Pretože iné nároky na skladovanie vecí má predškolák ako napríklad tínedžer – stredoškolák. Skriňu si môžete navrhnúť presne na mieru podľa svojich potrieb alebo si ich kúpiť už ako hotový výrobok v rôznych prevedeniach. Napr. dvoj, troj aj štvordielne s klasickým otváraním či s posuvnými dverami, ktoré dokonale šetria priestor. Najdôležitejšia časť je však jej vnútorné usporiadanie a vybavenie, ktoré by vždy malo pozostávať z rôznych úložných častí, ako napr. vešiaková či policová časť, prípadne rôzne koše či zásuvky na uloženie rôznych vecí ako sú oblečenie, obliečky, deky, a pod.

Skrine

Príklad interiéru skrine.

Šatníkové a iné skrine do detskej izby

Nábytok do detskej izby nemusí mať len podobu jednej vysokej šatníkovej skrine. Kombinovať môžete aj rôzne väčšie i menšie policové skrinky, komody a poličky. Tak, aby deti v izbe získali ľahko dostupný úložný priestor a pritom detská izba pôsobila vkusne ako jeden pekne zladený celok. Skrine do detskej izby si tak môžete vybrať a nakombinovať sami z rôznych typov sektorového nábytku alebo si vybrať už kompletnú zostavu detského či študentského nábytku.