Skrinky na topánky – kde obuv býva

Každý človek potrebuje domov, všetky veci potrebujú skrine a všetky topánky potrebujú skrinky, čiže botníky. Skrinky na topánky sú nábytkom do predsiene alebo vstupnej haly, ktorý môže byť úplne základný a účelný, alebo môže byť doplnkom, ktorý dokonale vyzdvihuje celú predsieň. Keďže samotná predsieň je na prvý pohľad snáď najmenej zaujímavý priestor, často jeho dizajn podceníme. Lenže ak si uvedomíme, že je to vstup do domu, prvý dojem a akýsi „predslov“ celého zvyšku domu či bytu, pochopíme, že je celkom dôležité, aby táto malá miestnosť vyzerala najlepšie ako sa dá.

skrinka na topánky

Štýlová a nenápadná skrinka na topánky.

Ako si skrášliť predsieň?

Keďže do predsiene nepatrí veľa nábytku, koberce či príliš veľa doplnkov, je potrebné vyčarovať v tejto miestnosti dokonalý vzhľad s nábytkom, ktorý tam patrí. Skrinky na topánky, vešiak, zrkadlo a polička by mali mať zaslúžené miesto v predsieni. Podľa veľkosti predsiene sa k týmto môžu pridať ďalšie skrine a úložný priestor, či kreslo. Skrinka na topánky je asi najväčší kus nábytku v tejto často obydlia. Ak chcete vašu predsieň nejako skrášliť alebo ozvláštniť, skrinka na topánky, alebo hovorovo botník, môže byť tak trochu „iný“. Jedinečná skrinka na topánky môže byť zvláštneho tvaru, materiálu, zhotovená na mieru, vo výrazných farbách, rafinovane riešená prípadne viac účelová. Vždy by mala ladiť s celkovým štýlom miestnosti a celého príbytku. Tip: veľmi moderná je napr. kombinácia biela – žltá – čierna. V predsieni by to mohlo vyzerať asi tak, že farby na stenách by boli biele, skrinka na topánky výrazná žltá a vešiak, fotorámik alebo iné doplnky čierne.

skrinka na topánky

Klasický skrinka na topánky do ktorej sa zmestí veľa topánok.

Skrinky na topánky z paliet

Skrinky na topánky si môžete aj sami vyrobiť. Moderné a veľmi užitočné sú v dnešnej dobe obyčajné palety. Držiak na topánky, konferenčný stolík, záhradný nábytok, posteľ … čokoľvek si môžete vyrobiť pomocou paliet. Postup na výrobu paletových skriniek na topánky nájdete hravo na mnohých internetových stránkach. Farbenie či zdobenie už ostáva na vašom vlastnom vkuse a štýle. Veľkosť si tiež môžete prispôsobiť podľa toho, či je vaša predsieň priestranná, štvorcová alebo úzka a dlhá.