Skutočný brušný tanec

Brušný tanec určite poznáte predovšetkým z filmov. Krásne ženy s odhaleným telom a bruškom sa zvodne vlnia v rytme orientálnej hudby pred zrakmi okolo sediacich mužov v snahe trochu ich svojim tancom pobaviť. Takéto niečo vám môžu predostrieť iba vo filmoch, pretože brušný tanec je o niečom úplne inom. Je to hlavne tanec, ktorý podporuje ženskú plodnosť a zmierňuje menštruačné bolesti, no výhod, ktoré vám ponúka, je omnoho viac. V prvom rade ide o pohyb a ten sa vždy cení. Niekto ide športovať a niekto sa zapíše na hodiny tanca. Tancovanie je zábavné aj zdravé, tak prečo nespojiť príjemné s užitočným a nevyskúšať to?

brušný tanec

Brušné tance – hovorí sa im tiež ženské tance

Brušný tanec pre stratené sebavedomie

Možno vám tancovanie brušného tanca nepôjde hneď tak dobre ako tým tanečniciam, ktoré ste videli na vašej poslednej dovolenke, no určite sa pri tom dobre zabavíte a možno aj nejaké to kilo schudnete. Brušný tanec vám totiž krásne vyformuje postavu a to nielen v oblasti brušných svalov, ale aj celé telo – predovšetkým boky a zadok. Orientálne tance sú skvelé aj v prípade, že ste stratili svoje sebavedomie a cítite sa menej atraktívna. Brušný tanec vám už po krátkom čase pomôže v tom, aby ste sa cítili krajšia, zvodnejšia a sebavedomejšia, čo oceníte nielen vy, ale určite aj váš partner. Rovnako ako ocení aj vaše zvodné pohyby a krajšiu postavu.

brušný tanec

Krajšia postava, lepší pocit

Brušný tanec v tehotenstve

Vedeli ste, že brušný tanec je veľmi obľúbený aj u žien v tehotenstve? Pri tanci sa učia ovládať brušné svalstvo a posilňujú svalstvo chrbtice, čo výrazne pomáha pri zmierňovaní bolestí s chrbticou v tehotenstve a napomáha k uvoľneniu panvy pri pôrode. Brušné tance dokážu skrátiť aj dobu pôrodu a zmierniť pôrodné bolesti, no skôr ako sa pre ne rozhodnete, konzultujte to radšej so svojim gynekológom. Pokračovať v orientálnom tanci môžete dokonca aj po pôrode, keďže brušný tanec pomáha spevniť ochabnuté svalstvo bruška a pomáha aj pri posilňovaní a uvoľňovaní svalstva chrbtice a rúk, ktoré sa namáhajú pri nosení dieťaťa. Brušné tance majú proste množstvo pozitív, presvedčte sa o nich sami.