Skvelý tip dovolenka Taliansko

Talianskodovolenka-taliansko-tui.hu je krajina, ktorú by ste mali navštíviť aspoň raz za život. Archeologické pamiatky pripomínajúce časy starovekého Ríma, malebné mestá a dediny, prekrásne kraje od pobrežia až po Alpy na severe a omnoho viac spoznáte ak sa vyberiete na dovolenku do tejto krajiny.

Trochu geografie

Taliansko s rozlohou 301 338 km2 obýva asi 60 miliónov obyvateľov. Hraničí so Švajčiarskom, Francúzskom, Rakúskom, Slovinskom a na juhu so stredozemným morom. Patrí k nemu aj Vatikán a ostrovy Sardínia a Sicília. Pri počasí záleží od toho, kde sa práve nachádzate. Letá na juhu bývajú horúce, no na severe vás môžu zachytiť dažde alebo búrky. Zimy v oblasti Álp sú chladné a často sneží. Ak si počas jednej dovolenky chcete urobiť výlet naprieč celou krajinou, najlepšie bude asi ísť na jar, kedy je teplo aj na severe aj na juhu Talianska.

Benátky, mesto ktoré si zamilujete

taliansko dovolenka-tui.huBenátky spolu tvorí 120 ostrovov, ktoré prepája 800 mostov. Z pevniny sa priamo do historického centra dostanete cez Ponte della Libertà – Most slobody. Je dobré rezervovať si predĺžený víkend, lebo je naozaj čo obzerať. Piazza de San Marcos je námestie, ktoré je vždy plné turistov a holubov. Obklopuje ich množstvo významných budov ako Bazilika sv. Marka alebo veža zvonice –Campanile di San Marco, vysoká 96,9 m. Je tam aj kopec obchodov a kaviarní s terasami. Na jeseň zvykne byť kvôli vysokej hladine mora zaplavené, preto tam musia umiestňovať drevené lávky, slúžiace chodcom na prechod. Dóžiho palác je gotická stavba, ktorá dnes slúži ako múzeum a vidieť v ňom môžete diela od umelcov ako Tintoretto či Veronese. Mnohí možno nevedia, že pod ním sa nachádza väznica, z ktorej kedysi po strechách ušiel známy Casanova.

Talianske Benátky sú tiež známe karnevalom. Tisíce ľudí sa oblieka do kostýmov a vychádza do ulíc. Na výbere si treba dať záležať, pretože zvolený kostým musí korešpondovať s maskou. Domáci myslia na každý detail, pretože pre nich je to tradícia veľmi dôležitá. Neodmysliteľnou súčasťou a najlepším spôsob dopravy v Benátkach sú gondoly. Počas dovolenky sa vďaka nim dostanete aj na miesta neprepojené mostmi alebo nedostupné inými dopravnými prostriedkami a určite objavíte aj menej známe zóny.

Tak čo? Najbližšia dovolenka smer Taliansko?