Sledujete last minute dovolenky na Kanárskych ostrovoch?

Ak patríte k tým, ktorí sa až koncom letnej sezóny rozhodujú, kam sa na poslednú chvíľu vyberú dovolenkovať, potom odporúčame last minute Kanárske ostrovy. Sú vhodnou destináciou pre svoju pestrosť a rozmanitosť. Práve teraz, na sklonku leta, ponúka rada cestovných kancelárií na tieto ostrovy veľa cenovo zaujímavých leteniek, ale aj kompletné last minute zájazdy, či už individuálne ale aj pre celé rodiny. Kanárske ostrovy tvorí sedem ostrovov, z ktorých tými najnavštevovanejšími sú Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Každý z ostrovov je niečím špecifický, a tak nie je problém vybrať si to svoje prijateľné miesto na dovolenkovanie.

Last minute Kanárske ostrovy – chystáte sa sem na dovolenku?

Ak áno, tak potom určite venujte pozornosť týmto riadkom, vďaka ktorým sa dozviete, na čo by ste rozhodne mali pamätať. Občas sa na takéto last minute cestovanie musíte vychystať v priebehu niekoľkých dní či dokonca hodín. Je dobré si niektoré veci pripraviť a naštudovať v určitom časovom predstihu. Mať poruke pripravenú batožinu a potrebné osobné doklady.

last minute kanárske ostorvy

Kanárske ostrovy sú obľúbenou destináciou počas celého roka

Cestovný pas alebo občiansky preukaz stačí

Kanárske ostrovy sú súčasťou Španielska a to, ako je známe, je členom Európskej únie. Ako doklad na cestovanie teda poslúži buď platný cestovný pas, alebo vám postačí občiansky preukaz. Vízová povinnosť je tu zrušená. Na Kanárskych ostrovoch platí západoeurópsky čas. Nezabudnite si preto po prílete vrátiť čas o hodinu späť. Časový rozdiel je jedna hodina, dôležité je, aby ste mali aktuálny miestny čas.

Dohovoríte sa tu niekoľkými jazykmi

Dohovoríte sa španielsky, ale aj po anglicky, nemecky či francúzsky. Španielsky jazyk sa na ostrovoch trošku líši od bežného oficiálneho španielskeho jazyka. Prekvapiť vás môže nielen jeho dynamickosť, ale aj rytmickosť. Stretnúť sa môžete s výrazmi tiež z Nového sveta. Vo väčších turistických centrách sa dohovoríte niekoľkými svetovými jazykmi. Väčšinou sa však jedná o „lámanú“ formu osobnej komunikácie, ale dohovoriť sa dá. Kriminalita je malá, ale pozor na vreckových zlodejov. Doklady, letenky či väčšiu hotovosť je lepšie nenosiť na jednom mieste a radšej nechať v hotelovom trezore.

Cestovanie bez poistenia je veľkým rizikom

Aj keď sa chystáte na last minute Kanárske ostrovy dovolenku, odporúčame uzatvoriť kompletné cestovné poistenie. To by malo obsahovať nielen základné poistenie, ale aj úrazové poistenie na cestu a pobyt a poistenie liečebných nákladov a nákladov na prípadný prevoz. Za zváženie tiež stojí poistenie batožiny.

kanárske ostrovy

Last minute Kanárske ostrovy sú exotickou dovolenkou a pritom stále v Európe

Last minut dovolenku si zaplatíte aj kreditkou

Menovou jednotkou na Kanárskych ostrovoch je rovnako ako na španielskej pevnine euro. Platiť môžete v hotovosti, ale využiť môžete aj platbu kreditnou kartou. Je lepšie platiť priamo kreditkou (napríklad bežne sa využíva platba kartou Visa, Eurocard či MasterCard) ako vyberať peniaze z bankomatu v hotovosti. Vždy je potrebné zistiť u svojej banky podmienky pre výber v zahraničí. Niekedy sa totiž môžu pri výbere strhávať veľké čiastky.