Španielsko je krajina plná osviežujúcich drinkov

Keď sa Vám vybaví v mysli Španielsko, určite medzi prvými vecami, ktoré sa v hlave vynoria, sú siahodlhé čisté piesočnaté pláže, skrátka ideálna dovolenková destinácia. Ďalej by ste určite premýšľali nad nebezpečnými zápasmi býkov s toreádormi, prípadne nad El Clásicom, ktorého ústrednými klubmi sú Real Madrid a FC Barcelona. A čo architektúra? Španieli si na nej dali záležať od počiatkov svojej existencie a obdivovať ju môžete v každej bývalej kolónii, kde mali a aj naďalej majú svoj vplyv. Do Španielska sa však chodí aj za potechou pre vlastné chuťové bunky. Miestna gastronómia sa teší veľkej obľube. Veď kto by odolal paelle s krevetami či kuracím mäsom? Viete si predstaviť dovolenku bez tradičného popíjania svetoznámych drinkov pri západe slnka?

Španielsko

Sangria.

Španielsko a jeho najznámejšie drinky

Najlepším spôsobom ako si vychutnať populárnu sangriu, piňa coladu, alebo margaritu, je priamo v oblastiach kde rastú suroviny, ktoré dostanete v čerstvom stave. To je úspešný predpoklad toho, že Váš nápoj bude chutiť presne tak, ako má. Samozrejme, drink si môžete pripraviť aj doma. Koniec koncov, nie je to veľmi zložité. Sangria je plná vôní a chutí ako leto. Na konzumáciu je najideálnejšia počas vysokých teplôt, vtedy oceníte najmä jej schopnosti osviežiť organizmus. Tento nápoj sa hodí najmä na grilovacie záhradné party. Jej príprava je jednoduchá. Stačí dať do džbánu ovocie, likér, cukor, lístočky mäty, pomarančový džús a kocky ľadu. Poriadne premiešajte, až pokým nie je cukor rozpustený. Odporúčame doliať trochu šumivého vína, pridať ľad a premiešať.

Španielsko

Piňa colada.

Sangria, piňa colada, margarita

Sangria, piňa colada a margarita sú vôbec najznámejšími nápojmi z pyrenejského ostrova. Takú piňa coladu pripravíte taktiež jednoducho. Stačí pridať do shakeru smotanu na šľahanie, biely rum, kokosový sirup likér a ananásový džús. Poriadne pretrepte počas dvoch minút a nalejete drink do vysokého pohára. Prihodíte tri kocky ľadu a môžete piť. Margarita Samesová v roku 1948 vymyslela nový kokteil, ktorý obletel celý svet. Na prípravu jej stačilo len trochu tequilly, likér Triple Sec, limetková šťava, soľ a drvený ľad. Ingrediencie stačí pretrepať, prihodiť ľad a okraj pohára ozdobiť kúskom limetky. Prajeme dobrú chuť na španielsky spôsob!