Špinavá fasáda domu? Máme riešenie!

Koľko rokov prešlo odvtedy, čo bola vaša fasáda domu úplne nová? Alebo kedy ste naposledy svojej fasáde venovali starostlivosť? Veľmi veľa majiteľov na túto časť domu akosi zabúda. Nádherne upravená záhrada, čistý a útulný interiér, no fasáda zostáva znečistená a zanedbaná. Ako je to teda u vás? Tiež máte pocit, že vaša fasáda nevytvára práve najlepší prvý dojem? Máme pre vás jednoduché, efektívne a ekonomické riešenie – profesionálne čistenie fasád!

fasáda domu

Prečo je fasáda domu znečistená?

Fasády rodinných domov sú celoročne vystavované rôznym vplyvom počasia, množstvu prachu, výfukovým plynom z áut, niekedy sa nich zvyknú usídliť lastovičky alebo iné vtáky a inokedy sa z dôvodu vlhkosti na nich tvoria nevzhľadné a zdraviu škodlivé riasy a plesne. Nech je vaša fasáda domu znečistená z ktoréhokoľvek dôvodu, profesionálne čistenie fasád si s tým bez problémov poradí.

Prečo fasády domov nečistiť svojpomocne?

Majitelia sa častokrát rozhodnú práve pre svojpomocné čistenie fasád. Zaobstarajú si čistiace prostriedky na fasády domov, vysokotlakový čistič a s vidinou ušetrených peňazí sa pustia do práce. A hneď tu sa môžu objaviť prvé problémy – nesprávne zvolený čistiaci prostriedok, nedostatočná vzdialenosť od fasády či príliš vysoký tlak vody. Stačí jedna z týchto vecí a vaša fasáda domu môže byť nenávratne poškodená, pričom oprava fasády vás bude stáť ešte oveľa viac financií, než keby ste si na pomoc zavolali profesionálnu firmu na čistenie fasád.

čistenie fasád

Mechanické poškodenie fasády však nie je jediným dôvodom, prečo sa do čistenia fasády nepúšťať na vlastnú päsť. Ak sa na vašej fasáde už začali tvoriť plesne a riasy, je potrebné, aby bola fasáda domu vyčistená naozaj do hĺbky. Na jednej strane preto, aby ste sa dôkladne zbavili zdravotného rizika, ktoré riasy a plesne predstavujú, ale aj preto, aby ste čistenie fasády nemuseli opakovať už po niekoľkých týždňoch. Pri nesprávnom čistení plesne a riasy zostávajú v hĺbke pórov fasády a čoskoro sa opäť dostanú na jej povrch a vy môžete začať celý proces odznova.

Profesionálne čistenie fasád

Znečistenú fasádu najefektívnejšie vyčistíte, ak si na pomoc zavoláte profesionálnu firmu na čistenie fasád. Cena za túto službu sa pohybuje už okolo 3,8 eura za meter štvorcový, čo sa vzhľadom k ušetrenému času, energii a finálnemu výsledku skutočne oplatí.