Športová obuv, členkové dámske čižmy a lodičky – jeseň 2014

dámske čižmy

Čo túto jeseň na nohy? Športová obuv alebo členkové dámske čižmy?

Členkové dámske čižmy zostávajú naďalej hitom aj tohtoročnej jesene! Letná sezóna je pomaly na konci a tak sa už pomaly zapĺňajú všetky regále v obchodoch s obuvou novými módnymi „vychytávkami“ vhodnými do sychravého a daždivého jesenného počasia. Tento rok sa však jeseň nebude priveľmi líšiť od tých minuloročných – čo sa týka obuvi pre ženy, v popredí stále stojí hlavne športová obuv (tenisky) a členkové dámske čižmy. Za zmienku však určite stoja aj dámske gumáky, ktoré splnia nie len dizajnovú, ale aj praktickú funkciu. Avšak, zmena prichádza v prevedeniach, ktoré sú momentálne najviac „IN“ a práve tým bude venovaný náš dnešný článok.

Športová obuv na platforme

Začnime teda niečím, čo je vhodné najmä pre športovo založené ženy. Tenisky sú obuvou, ktorá sa síce stále radí do kategórie „športová obuv“, avšak s aktuálnymi trendami akosi strácajú tento svoj pravý význam a účel. Najmodernejšie tenisky sú túto sezónu totižto tenisky na platforme a ak nechcete stratiť pocit pohodlia, na ktorý ste pri tomto druhu obuvi zvyknutí, treba ich výber naozaj dôkladne zvážiť. Ak však nechcete riskovať a predsa len túžite po klasike – dostupné sú aj mnohé variácie klasických tenisiek bez platformy, avšak väčšinou sa jedná o členkové tenisky.

Členkové dámske čižmy pre rockerky

dámske čižmy

Hit jesene 2014 – členkové dámske čižmy v grunge štýle

Trendy členková obuv tohto roku však nie je iba športová obuv, ale aj pre jeseň už charakteristické členkové dámske čižmy. Tu sa tiež móda trocha zmenila, pretože túto sezónu sú „IN“ hlavne členkové dámske čižmy v grunge štýle. Grunge štýl môžete vidieť momentálne takmer všade – na kabelkách, oblečení, obuvi… Charakteristický je najmä svojim rockovým alebo motorkárskym vzhľadom, pri ktorom sa kombinuje koža, čierna farba, cvoky a pracky. Ak však nie ste dušou rockerka a radíte sa skôr k jemným a decentným romantičkám, mali by ste vedieť, že túto jeseň bude obľúbená hlavne bordová farba a to aj pri topánkach.

Bordové lodičky s čipkou

Pokiaľ pre vás nie je vhodná ani športová obuv, ani členkové dámske čižmy a napr. do práce nosíte aj počas jesene prevažne lodičky, opäť by ste mali upriamiť svoju pozornosť na bordovú farbu, ale tiež na čipky, ktoré sú v tomto smere momentálne veľmi obľúbené.