Filipíny – spoznajte prekrásne miesto

Existuje reťaz neuveriteľných tropických ostrovov v Tichom oceáne, ktoré obklopujú pláže s najkrajším pieskom. Nájdu sa tam extra relaxačné a luxusné rezorty, očarujúca krajina s malebnými dedinkami, exotické jedlá a lákavý nočný život. Sú to Filipíny. Hoci viete, že takáto krajina existuje, možno vám nikdy nenapadlo kúpiť letenky a naplánovať si tam cestu.

Vidieť môžete nielen prekrásne pláže..

8 dôvodov, prečo navštíviť Filipíny:

Pamiatky

Filipíny tvorí viac ako 7000 ostrovov, z ktorých len 1000 je obývaných. V rámci týchto ostrovov sa nachádza vzrušujúca zbierka prirodzených zázrakov – čokoládové vrchy, početné množstvo podzemných riek a jaskýň, 2000 rokov staré ryžové terasy, množstvo nikým nedotknutých pláží s nádhernými vápencovými útvarmi, farebné koralové útesy, viac ako 20 sopiek, a viac.

Jedlo

Filipínske jedlo možno nie je pochúťkou pre každého, no určite by ho nikto nemal odmietnuť predtým, než ho skúsil. Očakávajte morské plody, ktoré sú samozrejmosťou, ako aj sójová omáčka, ocot, ryža, bravčové mäso a rezance (noodle). Chute sa môžu líšiť od druhu jedla – od korenistých a pikantných až po sladké a slané, či chrumkavé a orechové. Veľmi chutné sú aj dezerty.

Pláže

Hojnosť pobrežia prichádza s tisíckami ostrovov a väčšina pláží na Filipínach nie je určená pre turistický ruch. K dispozícii sú však ružové pieskovité pláže, čierne a skoro oslepujúce biele pláže. Niektoré sú obklopené zeleňou, iné skalami. Surfovanie sa tu ponúka na svetovej úrovni.

Pešia turistika

Pešia turistika na Filipínach je ako sen každého outdoorového dobrodruha. Či už sú to prechádzky na niektorú zo sopiek, starými ryžovými poliami alebo okolo vodopádov, či prechádzky po horách a v lesoch, samotná turistika je mimoriadne oslobodzujúca, je ako znovuzrodenie.

Filipíny

nádherné miesta..

Potápanie a šnorchlovanie

Filipíny majú množstvo vôd s jedinečnými prehliadkami podvodného sveta. Neuveriteľné koralové útesy na potápanie v okolí neobývaných ostrovov poskytujú neskreslený skutočný pohľad do života rýb a morských tvorov. Medzi najpopulárnejšie vodné atrakcie patrí aj plávanie s veľrybami a žralokmi.

Preprava – pre svoju zvláštnosť

Zatiaľ čo Filipíny sú v popredí rebríčkov za hroznú verejnú dopravu a zmätok na cestách, niektoré spôsoby dopravy je skutočne dobré si vyskúšať. Už len pre tú jedinečnú skúsenosť, ktorú pravdepodobne počas svojej dovolenky nezažijete nikde inde.

Filipíny

ale aj bohatý podmorský svet.

Ich preslávená pohostinnosť

To je presne to, za čo sú Filipínčania známi po celom svete. Títo ľudia sú ochotní podeliť sa s cudzincom aj o svoju poslednú misku ryže alebo poslednú rybu, a pozvú vás k sebe domov prenocovať, aby na vás nepršalo, aj keby sami mali ležať na zemi. Sú výnimočne pokorní, skromní a milí s veselým a veľkorysým charakterom.

Najväčšia kuriozita

Filipíny majú myšieho jeleňa. Vyzerá presne tak zvláštne ako znie. Ak ste o nich ešte nepočuli, na Filipínach sa s nimi určite stretnete v lesoch.