Správny miesič cesta šetrí čas

Početné pekárne aj lokálne pekárničky dnes ponúkajú svojim zákazníkom pestrý výber rôznorodého pečiva a chleba. Mnohí sa špecializujú na produkciu  koláčov, sušienok  až po obľúbenú pizzu. Na všetky tieto svoje výrobky potrebujú mať okrem výkonných pecí aj kvalitne pripravené cesto zmiešaním rôznych hlavných zložiek a prísad. Pekári veľmi dobre vedia, že kľúčom k ich úspechu je mať spoľahlivý komerčný miesič. Zariadenie kuchyne, ktoré kvalitne a pravidelne takmer každý deň  vymieša cesto najvyššej kvality. Výber správneho miesiča je možno rovnako dôležité ako výber dokonalých ingrediencií pre samotné pekárske recepty. Výkonný a spoľahlivý miesič cesta šetrí čas zamestnancov kuchyne. Ponecháva im voľné ruky na mnohé iné pracovné aktivity.

miesič cesta
MIESIČ CESTa 42 L, VÝKLOPNÁ HLAVA

Pekársky miesič cesta 

    Profesionálny miesič musí úplne vyhovovať  jedinečným kuchynským potrebám konkrétnej gastronomickej prevádzky. Často to predstavuje výrazné zvýšenie produktivity pekárskych výrobkov. Zvýšenie efektívnosti a ziskovosti. Môže to predstavovať aj menej peňazí vynaložených na údržbu, opravy a iné výdavky. Jednoducho povedané, kvalitný miesič cesta má výrazný podiel na ekonomické výsledky akejkoľvek prevádzky. Nielen tých pekárenských. Pred investíciou do miesiča by pekári mali premýšľať o rôznych druhoch potravín, ktoré plánujú najčastejšie vyrábať. Aké cesto si vyžaduje väčšina ich receptov a akú hustú má mať konzistenciu? Budete piecť špeciálne druhy chlebov, pečiva, koláčov alebo sušienok? Alebo nejaké svoje vlastné špeciality? Objem a hmotnosť ingrediencií sú kľúčové pre výber správneho miesiča. Druhu ako aj požadovanej veľkosti. 

miesič cesta
Miesič cesta šetrí čas a peniaze

Ako si vybrať správne? 

    Planetárny alebo špirálový mixér? Poznanie základného funkčného rozdielu môže pomôcť vašej pekárni prosperovať. Profesionálny špirálový miesič cesta môže byť  s pevnou alebo  odnímateľnou nádobou. Špirálové miesiče cesta sú hlavne určené pre pekárne alebo pre pizzerie. Ale aj iné profesionálne gastro prevádzky kde je potrebné miesiť husté cesto. Miesiče cesta potrebujú  veľmi silný motor. Planetárny systém miešania znamená, že kým metla sa pohybuje jedným smerom, ložisko sa otáča smerom opačným, Takýmto spôsobom dochádza k dokonalému premiešaniu ingrediencií. Vo všeobecnosti je planetárny miesič ideálny všade tam, kde sa požaduje všestrannosť použitia a robustné miesenie. Špirálový miesič je naopak najlepšou voľbou pri miešaní vzdušnejšieho cesta.