Správny výber a uskladnenie udržia pánske opasky dlho v dobrej forme

Pánske opasky – tento možno nepatrný, ale zato veľmi dôležitý módny doplnok vlastní vo svojom šatníku takmer každý muž. Pre niekoho sú opasky len nevyhnutnou praktickou a funkčnou záležitosťou, ktorá udrží nohavice v správnej pozícii či akousi samozrejmosťou a zvykom, iní vnímajú pánske opasky ako štýlový módny doplnok, ktorý môže celý outfit kreatívne či elegantne doplniť a vyzdvihnúť. Aby opasky boli skutočne hodné slova módny doplnok musia byť vždy kvalitné, vhodne zvolené a v 100% stave bez akýkoľvek poškodení. Dôležité je preto zamerať sa na ich správny výber, ale aj správne uskladnenie v šatníku.

Ako správne vybrať kvalitné pánske opasky?

Správny výber naozaj kvalitného pánskeho opasku musí byť vždy zameraný na kvalitu materiálu, ale aj celkového prevedenia a tiež na výber vhodnej veľkosti. Kvalitné pánske opasky = kožené opasky, preto ak hľadáte skutočnú kvalitu, vyberajte si len opasky z pravej (napr. hladkej alebo brúsenej) kože. Nespoliehajte sa však na to, že si kúpite jeden univerzálny kvalitný  opasok, ktorý vám bude dokonale sedieť do všetkých nohavíc, pretože ani univerzálne nohavice neexistujú a zväčša sa môžu líšiť nielen šírkou pútok na opasok, ale aj strihom, napr. výškou sedu. Pri výbere je preto základom zvoliť správnu šírku aj dĺžku opasku nielen v súlade so svojimi proporciami, ale aj v súlade s typom konkrétnych nohavíc.

koženy opasok pánsky

Pánske opasky poznajú viacero variácií. Za najkvalitnejšie sú považované kožené opasky.

Pánske opasky by mali mať v šatníku svoje vyhradené miesto

Ak už investujete do niekoľkých naozaj kvalitných pánskych opaskov, nemali ste zabúdať ani na ich správne uskladnenie v šatníku. Opasky by mali mať v skrini vyhradené svoje miesto, napr. samostatnú zásuvku, kde ich zakaždým stočené do kruhu odložíte. Na uskladnenie sú vhodné aj špeciálne háčiky, na ktoré ich môžeme zavesiť za sponu opasku. Pánske opasky takto budete mať správne a prehľadne uložené aj vždy po ruke. Určite sa zbavte zlozvyku nechávať opasky v nohaviciach.

pánske opasky

Každá udalosť vyžaduje iný štýl obliekania. Opasky tiež podliehajú rôznym trendom.