Srí Lanka láka svojou rozmanitosťou

Geografická poloha Srí Lanky je všeobecne známa. Je to známy samostatný ostrovný štát rozprestierajúci sa juhovýchodne od južnej Indie v Indickom oceáne. Kedysi bola Srí Lanka spojená s Indiou dlhým piesočnatým pásom. Dokonca vraj bolo v 15. storočí možné prejsť z Indie na Srí Lanku po svojich. Dnes je tento pás rozdelený na množstvo menších neobývaných ostrovčekov a má symbolické pomenovanie Adamov most. Cestovné agentúry sa predbiehajú v ponuke cenovo priaznivých, originálnych, relaxačne poznávacích dovolenkových programov zameraných na zážitky. Ak máte radi zážitkovú turistiku a vydáte sa na Srí Lanku, očakáva vás krajina plná zaujímavostí a príjemných ľudí.

Prečo ísť na Srí Lanku?

Srí Lanka ohromuje svojou prírodnou a kultúrnou rozmanitosťou. Nájdete tu dlhé piesčité pláže i vysočinu s terasovitými políčkami a čajovými plantážami. Osem historických a prírodných pamiatok je na zozname UNESCO. Exotické pláže lemované palmami, s bielym jemným pieskom a tyrkysovou vodou sú najmä na južnom pobreží. Pre odpočinok a plávanie sú najvhodnejšie pláže v oblasti Mirissa, Unawatuny a Tangalla. Okrem toho tu môžete pozorovať podmorský život, navštíviť žijúce národné parky, pôvodný dažďový prales a starodávnu pevnosť Galle.

srí lanka

Exotické pláže lemované palmami s bielym jemným pieskom a tyrkysovou vodou.

Historické mesto Galle

Neďaleko pláže Mirissa sa nachádza historické mesto Galle. Vďaka svojim hradbám a jedinečnej holandskej architektúre je taktiež zapísané na zozname UNESCO. V národnom parku Yala sa vo voľnej prírode pohybujú slony, gepardy, byvoly, krokodíly a ďalšie zvieratá. Navštíviť môžete aj pôvodný dažďový prales Sinharádža. Hornatá časť ostrova Srí Lanka s miernejšou klímou, je tým pravým miestom pre dovolenku a nenáročnú pešiu turistiku.

srí lanka

Srí Lanka ponúka pohľad aj na slony, gepardy, byvoly, krokodíly a ďalšie zvieratá.

Srí Lanka nie je len ceylonský čaj

Časť vysočiny pokrývajú nekonečné čajové plantáže. Mnohých láka svieža príroda s potokmi, vodopádmi a impozantnými vyhliadkami. Srí Lanka ponúka okrem hlavných turistických miest aj rozličné miestne zaujímavosti. Na pobreží môžete vidieť rybárov sediacich na koloch, korytnačie liahne, dominantné majáky alebo gejzír tryskajúci priamo zo skaly. Navštíviť môžete aj obyčajný dedinský chrám, kde zažijete nevšednú atmosféru pokoja a pokory. Už len si zbaliť cestovný kufor a vyraziť za dobrodružstvom!