Stále veľmi obľúbené a pohodlné topánky na platforme

Topánky na platforme si našli svoje stále miesto v dámskej móde a tak je každoročne v ponuke široký a pestrý výber týchto pohodlných a praktických topánok určených ženám, ktoré chcú nosiť vysoké podpätky, ale zároveň sa v obuvi cítiť aj pohodlne a odmietajú nepohodu či balansovanie na tenkých ihličkových opätkoch klasických lodičiek. Dámska móda, obuv a doplnky ponúkajú veľa možností a vždy je len otázkou individuálnej voľby a vkusu, čo si z tejto pestrej ponuky vyberieme, takže ak niekomu vyhovujú práve topánky na platforme, je to úplne v poriadku, pretože v každej sezóne je takýto typ obuvi na trhu dostupný či už vo forme sandálov, poltopánok, tenisiek alebo členkových či vyšších čižiem bez ohľadu na to, či topánky na plnej platforme sú aktuálnym módnym trendom nadchádzajúcej sezóny. Faktom je, že platforma sa pravidelne vracia na módne výslnie, takže sa jej z pohľadu nemodernosti nemusíte vôbec obávať.

topánky na platforme

Pohodlné a štýlové topánky na platforme

Výška platformy je dôležitá!

Aby boli topánky na platforme naozaj také pohodlné ako sa od nich očakáva, je potrebné vedieť si zvoliť aj správnu výšku platformy, pretože pri niektorých extrémnych výškach platforiem sa už ich pohodlie a najmä bezpečnosť absolútne stráca. Výška plnej platformy môže siahať od nenápadného 1 cm až do extrémnych 15 a viac centimetrov. Treba však povedať, že optimálna a veľmi pohodlná výška plnej platformy je od 3 po 7 cm. Platí to aj pre tzv. skryté platformy napr. pri teniskách.

topánky na platforme

Lodičky na platforme sú mnohokrát pohodlnejšie ako klasické

Topánky na platforme a ich všestranné využitie

Topánky na platforme sa hodia naozaj takmer kamkoľvek, či už na pohodlnú cestu do práce, na nákupy, ale veľmi pohodlné sú aj na cestovanie a dovolenky. Dokonca nie sú ničím výnimočným ani na svadbách a pre nevesty sú dnes v ponuke už aj veľmi elegantné modely svadobných lodičiek na platformách. Topánky na platforme či klinovom podpätku sa hodia k elegantnejšiemu, ležérnemu a v prípade tenisiek aj k športovému outfitu.