Stolové hry sú vhodné na trávenie času nielen s rodičmi

Kým deti vyrastú, dovtedy by sme si ich radi užili čo najviac. Ako upútať pozornosť našich ratolestí existuje viacero, no len vďaka niektorým z nich zostanú deti vo vašej prítomnosti aj hodiny. O čom je reč? O stolových hrách. Stolové hry sú skvelým komunikačným prostriedkom, ktorý slúži na socializáciu, na rozvoj detí, ale aj na nikdy nekončiacu zábavu. Popularita stolových hier neklesá. Určite si dodnes pamätáte na niektoré z nich. Napríklad monopoly, aktivity alebo scrabble. Scrabble vznikla v roku 1948 a stala sa hrou, ktorá najlepšie rozvíja slovnú zásobu, nie len detí, ale aj dospelých.

stolové hry

Stolové hry ponúkajú okrem zábavy aj výchovné prvky

Stolové hry ideálne pre rozvoj

Rozvoj našich detí je pre nás dôležitý. Nemusíte ich nútiť chodiť na matematické krúžky proti ich vôli. Nechajte im priestor, aby sa učili spôsobom, ktorý im je bližší a samozrejmejší. A to je forma škola hrou, ktorá funguje od nepamäti. Dieťa by nemalo mať pocit, že sa len vzdeláva. Ideálne je, keď si vďaka hre ani len neuvedomuje, že sa učí nové veci. Práve vďaka tomuto pocitu sa ku konkrétnej stolovej hre bude vraciať viackrát. Prečo sú stolové hry omnoho zdravšie pre dieťa než tie počítačové?

stolové hry

Stolové hry dokážu zabaviť deti na dlhé hodiny

Socializujte ich

Doba narozdiel od našich detských čias pokročila a skôr než stolové hry sa do popredia záujmu derú počítačové hry. Je to však pre deti zdravé? Tu sa asi zhodneme, že veľmi nie. Hoci počítačové hry tiež okrem zábavy majú čo ponúknuť, majú negatívny dopad na socializačnú stránku dieťaťa. Naopak stolové hry spestrujú ich život už len tým, že čas trávia zábavou s kamarátmi, spolužiakmi a rodinou. Pomocou toho rozvíjajú svoje vzťahy s ľuďmi, zažívajú zábavu a spoločne krásne prežité chvíle. Aj vďaka správaniu sa pri stolových hrách viete odhadnúť vlastnosti dieťaťa a zapracovať na jeho slabých stránkach. Niekedy stolné hry ukážu smer, po ktorom sme nevedeli, že sa máme ako rodičia vydať.