Stropný digestor nenaruší dizajn vašej kuchyne

Počas zariaďovania kuchyne riešime dizajnové rébusy, ktoré je na prvý pohľad ťažké rozlúsknuť. Medzi hlavné otázky patrí dizajnové ladenie všetkých prvkov, počnúc stenami, dlážkou, nábytkom až po spotrebiče. Medzi také spotrebiče patrí aj digestor, ktorého hlavnou úlohou je odsávať paru a neželané pachy, ktoré vyprodukuje z času na čas každý správny kuchár. Ako teda schovať digestor do kuchyne tak, aby bol čo najmenej nápadný? Vyskúšajte nainštalovať stropný digestor.

stropný digestor

Stropné digestory sú štýlové a praktické

Stropný digestor k vašim službám

Predtým ako sa vôbec rozhodnete pre konkrétny druh digestora, je dobré si uvedomiť aký máte typ kuchyne. Vo všeobecnosti je známe, že čím je kuchyňa menšia, tým je potrebný výkonnejší digestor. Počas varenia sa odporúča vetrať vzduch v miestnosti až 16x za hodinu. Rozhodujúce faktory pri výbere sú výkon, hlučnosť, dizajn, vhodnosť použitia v danej miestnosti a cena. Pre niekoho, kto si zariaďuje kuchyňu je to aj dispozičné riešenie a dizajn. Množstvo ľudí sa z toho dôvodu rozhoduje pre stropný digestor. Hlavne tí, ktorí prerábajú byt. O stropnom digestore sa vie, že je nenápadným pomocníkom. Pokiaľ si zakúpite digestor s nízkou hlučnosťou, tak vlastne o ňom ani neviete.

stropný digestor

Udržujte si čistý vzduch v kuchyni

Inštalácia priamo do sadrokartónu

Práve z dôvodu, že ho nemáte na očiach, je trošku komplikovanejšia povaha jeho inštalácie. Inštaluje sa priamo do sadrokartónu ponad priestor, v ktorom sa nachádza varná doska. Je to z dôvodu, aby dokázal efektívne nasávať neželané výpary spôsobené varením. Stropný digestor funguje na princípe vývodu vzduchu do exteriéru pomocou potrubia. Existuje aj druhý variant. Tým je recirkulačná verzia digestora za pomoci uhlíkového filtra. Zohľadniť by ste mali pred zakúpením jeho váhu, aby vám ho strop dokázal udržať. Ovláda sa diaľkovým ovládaním, takže o jeho obsluhu je komfortne postarané. Všetky spomenuté výhody rozhodli o tom, že sa stropné digestory stali v súčasnosti mimoriadne vyhľadávanými a obľúbenými. Pretože každý z nás v domácnosti hľadá súlad medzi dizajnom, praktickosťou a komfortom.