Súčasný Egypt nie je len Luxor a pyramídy

Sfingy, pyramídy, chrámy a políčka roľníkov v údolí rieky Níl. A nádherné pláže na brehoch mora s rozprávkovými možnosťami pre rekreačné potápanie. Egypt je krajinou s úctyhodnou prítomnosťou ducha pestrej histórie, ale aj cieľovou destináciou dovolenkárov doslova z celého sveta. Nemusíte sa nevyhnutne vydávať za Sfingou a pyramídami aby ste pochopili, v čom spočíva dovolenka v Egypte. Ležíte na pláži, slnko príjemne ohrieva vaše telo a ľahký morský vánok vás príjemne osviežuje. A v v pozadí vidíte siluety veľkolepých egyptských pyramíd a nekonečne veľkú Saharskú púšť.

egypt

Egypt, to je aj veľkolepá Saharská púšť.

Egypt a zákutia Červeného mora

Dovolenka v Egypte je vhodným riešením pre celú rodinu, vrátane starých rodičov.  Ti najmenší sa vyšantia pri pobreží v nádhernom a teplom Červenom mori, ktoré je plné pestrofarebných rýb a korálov. Doslova raj pre rekreačných potápačov a vyznávačov rôznych vodných športov a aktivít. Pobrežie mora je lemované nádhernými pieskovými plážami, ktoré umožňujú pozvoľný vstup do vody. Niektorí členovia rodiny si určite po večeroch pochutnajú na miestnych špecialitách. Iní budú odhaľovať nevídané tajomstvá Egypta vrátane najdôležitejších pamätihodností. Môžu vyraziť na výlet trebárs priamo do Luxoru.

egypt

Egypt sa oplatí navštíviť aj pre krásy Červeného mora.

Vývoj moderného Egypta

Egypt sa mnohým môže javiť na prvý pohľad ako sociálne dosť zložitý. Dalo by sa to vysvetliť jeho geografickou polohou Rozkládá sa na pomedzí troch kultúr – africkej, európskej a stredo-východnej. Počas dlhej doby to Egypt ovplyvňovalo a prejavilo sa to pestrosťou špecifických rysov, zvykov a náboženstiev. Africké zlato v minulosti prinieslo Egyptu značné bohatstvo. Egyptskí faraóni si zvykli na poslušnosť otrokov a boli tak schopní realizovať svoje náročné projekty. Arabský vplyv od východu priniesol novú vieru, umenie a spoločenské usporiadanie. Neskôr sa tu objavili Európania a Egypt si od nich prevzal mnohé pravidlá na správu a organizáciu krajiny. Dnes je zdrojom príjmov hlavne masívny celoročný cestovný ruch. Nielen pre tie známe pamiatky, ale aj pre výnimočné podmorské ekosystémy, nádherné pláže a príjemné klimatické pomery.