Svadobná pánska móda má svoje pravidlá

pánska móda

Klasický čierny pánsky oblek

Spoločenská pánska móda neodmysliteľne zahŕňa aj svadobnú pánsku módu a rôzne trendy v oblečení pre ženícha. Svadobná pánska móda, to nie sú len obleky a košele, ale aj správne kombinácie a vhodne zvolené módne doplnky či nepatrné detaily. Byť ženíchom je výnimočná a dôležitá pozícia, ktorá si zaslúži primeranú úctu a vážnosť a preto je aj svadobná pánska móda naozaj mimoriadna a slávnostná, pričom vždy rešpektuje základné spoločenské pravidlá. Možno sa zdá výber pánskeho obleku v porovnaní so svadobnými šatami a doplnkami pre nevestu menej náročný a zložitý, ale ak má byť outfit ženícha naozaj dokonalý a tiež pekne zladený s nevestou, čaká aj ženíchov rovnako veľká výzva.

Začíname vždy oblekom

Ak máte s nevestou tvoriť naozaj dokonalý celok, musíme prihliadať na štýl a farebný odtieň jej svadobných šiat a tak začíname s výberom svadobného obleku vždy až vtedy, keď sú už zvolené nevestine šaty. Ideálne je nechať si poradiť odborníkom v pánskom krajčírstve či v obchode s pánskou konfekciou, ktorému pánska móda a obzvlášť tá svadobná nie je cudzia. Aj tu však väčšinou platí, že klasikou zvyčajne nič nepokazíte a svadobná pánska móda odporúča voliť klasický oblek vždy v kombinácii nohavice, sako aj vesta.

Svadobná pánska móda – bez elegantnej košele a doplnkov to nepôjde

pánska móda 2

Pánska móda na svadbu môže byť aj farebná a nápaditá

Spoločenská a svadobná pánska móda je, čo sa týka výberu svadobnej košele, neúprosná a aj keď sa plánujete ženiť počas najhorúcejších letných mesiacov, je dôležité mať oblečenú elegantnú košeľu s dlhým rukávom, ktorej manžety jemne pretŕčajú spod rukávov saka. Nezabúdajte ani na doplnky, ktoré sú šperkom a ozdobou každého ženícha, napr. vhodne zvolený motýlik či kravata, ale aj manžetové gombíky krásne vyzdvihnú celkový outfit a môžeme ich pekne ladiť s farbou nevestiných šiat aj šperkov. Svadobná pánska móda sa tiež nezaobíde bez kvalitných a elegantných kožených topánok na šnurovanie a tiež bez kvalitného koženého opaska.