Svadobná torta – 3 tipy pre výber

svadobná torta

Aká je vaša vysnívaná svadobná torta?

Ak máte radi sladké a zároveň sa vyžívate v kreativite, výber svadobnej torty bude pravdepodobne jeden z naobľúbenejších zážitkov. Zdanlivo jednoduchá úloha sa však môže hneď skomplikovať. Budete sa musieť rozhodnú ohľadom príchute, dizajnu, veľkosti a samozrejme rozpočtu. Práve cena môže byť tým prekvapujúcim faktorom keď príde na rad rozhodovanie o svadobnej torte.

Nájdite si dobrú pekársku firmu

Dajte na odporúčania svojich známych, informujte sa na svadbách a oslavách ostatných. Porozhliadnite sa po lokálnom trhu a zistite ktorý štýl pečenia sa vám najviac páčil a ktoré torty vám chutili. Informujte sa o spokojnosti s dodacími podmienkami a splnením požiadaviek. Nezabudnite, že tortu treba objednať dostatočne dopredu, pretože sa všeobecne považuje za veľký projekt a firma môže mať na rovnaký dátum viac objednávok.

Porozmýšľajte o dizajne a veľkosti

Je možné, že svadobná torta sa vo vašich predstavách objavovala v celkom konkrétnej forme a nebudete chcieť od tejto predstavy ustúpiť. V takomto prípade sa ju pokúste nakresliť a odkonzultovať s firmou ktorá vám ju zhotoví. Pokiaľ nemáte presnú predstavu, hľadajte na internete. Svadobná torta je hneď po šatách najdiskutovanejším prvkom svadby preto si dajte záležať.

O veľkosti sa poraďte tiež s pekárkou firmou. Poviete im počet hostí na svadbe a oni vám povedia približnú gramáž na jedného hosťa a teda celkovú váhu, výšku a počet poschodí torty. Nesnažte sa presadiť si svoju predstavu, pretože ak zvolíte príliš malú tortu, nedostane sa na každého a naopak 5 poschodová svadobná torta pre 40 hostí bude pôsobiť smiešne.

svadobná torta

Originálna svadobná torta

Stanovte si rozpočet

Nebojte sa povedať pekárskej firme pravdu o vašom skutočnom rozpočte na svadobnú tortu. Lepšie je veci si ujasniť na rovinu aby aj vo firme vedeli v rámci akého rozpočtu sa môžu so surovinami a zdobením pohybovať. Často v tomto prípade platí, že menej je viac a preto s malým rozpočtom môže svadobná torta vypadať luxusne a minimalisticky.