Svadobné kapely – súčasť dobrej zábavy na každej svadbe

svadobné kapely

Svadobné kapely ako doprovod svadobného obradu

Viete, bez čoho sa naozaj dobrá svadba nezaobíde? Určite bez mnohých základných i menej dôležitých vecí, ako sú napr. svadobné prstene, výzdoba, pohostenie, ale hlavne bez prítomnosti dôležitých ľudí, akými sú svedkovia či sobášiaci kňaz a samozrejme bez nevesty a ženícha by to tiež určite nešlo. Avšak veľmi dôležitým prvkom, na ktorý by sme pri plánovaní svadby určite nemali zabúdať je aj hudba, konkrétne svadobné kapely.

Prečo sú svadobné kapely, hudba a zábava nevyhnutnosťou na každej svadbe?

Hudba k príjemnej atmosfére na svadbe jednoducho patrí. Či už je to hudba, ktorá zaznie, keď vchádzate do kostola či sobášnej miestnosti alebo hudba, ktorá vás sprevádza samotným obradom a nakoniec aj hudba, ktorá je súčasťou dobrej zábavy na svadobnej hostine.

Svadobné kapely naozaj veľkou mierou prispievajú k dobrej zábave a celkovej atmosfére každej svadby. Preto by ste nemali nič ponechať na náhodu a na výbere kvalitnej svadobnej kapely si dajte naozaj záležať. Všetci predsa chcú na takúto významnú udalosť, akou je svadba, ešte dlho spomínať ako na výnimočný deň, kedy sa všetci výborne zabávali a tancovalo sa až do rána.

Ako si vybrať svadobnú kapelu na svadbu?

Svadobné kapely si väčšinou vyberáme podľa referencií a odporúčaní známych. Dobré svadobné kapely aj s dobrými referenciami môžete však nájsť aj na internete. Skôr, ako sa s konkrétnou kapelou dohodnete, je potrebné zistiť, aké majú skúsenosti. Napr. ako často a na koľkých svadbách už hrali, čo všetko ponúkajú, či robia zároveň aj nejaký program a aké prestávky mávajú počas svadby).

Rovnako dôležité dohodnúť sa aj na presnej sume a dobe, do ktorej sú ochotní zostať na svadbe. Ceny za svadobné kapely sa odvíjajú od ich kvality, ale aj od počtu hudobníkov (členov kapely).

Dobrá svadobná kapela by mala ovládať známe ľudové aj populárne pesničky, striedať žáner pesničiek, aby boli spokojní starší aj mladší hostia a mala by vedieť zahrať aj na želanie hostí. Tiež by sa mala počas svadby zapájať do zábavy okrem hudby aj hovoreným slovom tak, aby sa hostia na svadbe naozaj čo najlepšie zabávali.

svadobné kapely

Svadobné kapely si vyberte z katalógu umelcov – ShowPortal.sk