Svadobné pánske košele – ako si vybrať tú správnu?

pánska košeľa

Biela košeľa v kombinácii s tmavým oblekom – elegantná klasika

Plánujete svoj veľký deň „D“, kedy si vezmete ženu svojho života? Takéto plánovanie väčšinou zahŕňa množstvo bodov, od výberu miesta, kde sa bude konať obrad a hostina, cez výber pozvánok a svadobnej výzdoby, výber DJ-a či hudobnej skupiny, až po výber vhodného oblečenia pre nevestu i ženícha. A hoci by sa mohlo zdať, že výber obleku a doplnkov pre ženícha nie je až tak náročný, opak je pravdou. Totižto, len pokiaľ ide napr. o pánske košele na svadbu, je tu hneď niekoľko pravidiel, ktoré by ste určite mali vedieť:

Nie je biela ako biela

pánska košeľa

Elegán George Clooney ukazuje, že farba svadobnej košele nemusí byť vždy biela

Klasika a istota, na ktorú staví väčšina budúcich ženíchov – to sú samozrejme biele košele. Avšak aj pri zdanlivo samozrejmej veci sa môžete dopustiť neželaného omylu. Totižto, nie je biela ako biela. Snehovobiele šaty nevesty si žiadajú aj snehovobielu pánsku košeľu. Ak však bude mať nevesta na sebe krémové alebo slonovinové svadobné šaty, potom by ste tomuto farebnému výberu mali prispôsobiť i svoju košeľu. Pri výbere nesprávneho odtieňu totižto môže dôjsť k situácii, kedy nevestine šaty budú v kontraste s vašou košeľou pôsobiť zašlo, prípadne až špinavo. A to by ste predsa nechceli vy a určite ani vaša polovička.

Pánske košele – s tielkom či bez?

Aj výber vhodného materiálu je pre svadobné pánske košele dôležitý. Tu ide napr. o ich priesvitnosť, pretože jemnejšie materiály, ako napr. súkno či popelín, si vyžadujú, aby ste pod košeľou mali i tielko. Naopak, pod hrubšie materiály, ako je napr. keper, už tielko nie je povinnosťou. Materiál pre pánske košele si tiež vyberajte podľa ročného obdobia, v ktorom sa vaša svadba bude konať.

Na dĺžke záleží

Máte pocit, že všetky pánske košele sú rovnako dlhé? Omyl! Aj na vhodnú dĺžku si pri výbere košele musíte dávať pozor. Dlhšie svadobné košele sú vhodné vtedy, ak počas celého dňa i noci plánujete mať košeľu zastrčenú v nohaviciach. Ak si ju však počas svadobnej hostiny chcete „vybrať“ a poriadne sa zabaviť, voľte radšej kratšiu pánsku košeľu.