Svadobné topánky vyberajte srdcom!

svadobné topánky

Svadobné topánky vám majú padnúť nielen do oka, ale aj do srdca

Svadobné topánky by vás mali na prvý pohľad zaujať, po prvom vyskúšaní uchvátiť a po prvom kroku chytiť za srdce. Presne takto by si ženy mali vyberať všetky topánky no obzvlášť ktoré si obujú vo svoj výnimočný deň. Samozrejme že neskôr treba pozrieť aj na cenu, výšku a hrúbku opätku alebo materiál podrážky, ale rozhodne by ste týmito kritériami nemali svoj výber začínať. Pokiaľ si vyberiete dva – tri páry, ktoré uniesli váš pohľad a neviete sa rozhodnúť, podrobte svadobné topánky práve týmto rozhodovacím kritériám.

Aký zvoliť opätok, špičku a materiál?

Nikde nie je napísané, že svadobné topánky musia byť lodičky na vysokom opätku. Rovnako krásne a elegantné môžu byť aj balerínky alebo sandálky. Niekedy sú tieto typy topánok dokonca vhodnejšie pokiaľ sa jedná o záhradnú alebo plážovú svadbu. Väčšina neviest si však zvolí lodičky hlavne kvôli tomu, že pri chôdzi potom postava pôsobí elegantne a krok je uváženejší.

Či už pri lodičkách zvažujete zavretú alebo otvorenú špičku, prvoradá je pohodlnosť. Otvorená špička je samozrejme vhodnejšia na jarné alebo letné svadby. Uzavreté svadobné topánky voľte jednoznačne zime. Aj keď máte obrad v kostole, párty v reštaurácií a na presuny máte prenajaté autá, nikdy neviete aká príležitosť vás vyláka von.

Materiál by mal ladiť so šatami a doplnkami. Dnešné moderné nevesty si často volia topánky s aplikáciou čipky, niekedy aj vo farebnejšom prevedení. Klasikou ostávajú svadobné topánky potiahnuté saténom alebo semišom. Takéto topánky majú tú výhodu, že sa dajú zafarbiť a potom použiť viackrát.

svadobné topánky

Netradičné svadobné topánky? Prečo nie?

Veď budú stále pod šatami, nikto ich neuvidí!

Takúto vetu si nevesty častokrát vypočujú či už z úst mamky, budúcej svokry alebo aj kamarátiek, pokiaľ si myslia, že na topánky plánujete minúť príliš veľa. Nenechajte sa odradiť. Je to predsa váš deň a jedna položka váš rozpočet určite nezruinuje. Vyberte si preto také svadobné topánky ktoré si budete pamätať do konca života nielen vy ale aj tí, ktorým na ne padne zrak.