Taliansky nábytok – láska na celý život (pokračovanie)

taliansky nábytok

Tá istá pravá koža pre všetky poťahy akoby zjednotila celý priestor

Po tom, čo mi interiérové štúdio poskytlo prvé 3D návrhy interiéru a ja som sa jednoznačne rozhodla pre taliansky nábytok, začal sa výber vhodného dodávateľa. Prvotná myšlienka bola, že nábytok k nám poputuje priamo z Talianska, bez akéhokoľvek sprostredkovateľa. Na odporúčania samotného štúdia i niekoľkých ľudí, ktorí s tým už mali skúsenosti, sme sa však nakoniec rozhodli pre druhý variant – vybrali sme si spoľahlivého a overeného predajcu talianskeho nábytku na Slovensku.

Taliansky nábytok – jedna kolekcia pre tri miestnosti

Nasledovalo niekoľko hodín strávených listovaním všetkých dostupných katalógov. Vybrať si vhodný taliansky nábytok nebolo jednoduché, keďže sme ním chceli zariadiť celý dom a hlavne, celé prízemie nášho domu malo tvoriť akoby jeden veľký otvorený priestor, kde sa spájala obývacia izba, kuchyňa i jedáleň, takže bolo potrebné ich zjednotiť aj čo sa týkalo nábytku. Moja predstava teda bola, že všetky kusy nábytku budú pochádzať z jednej kolekcie. Skĺbiť to však s tým, aby sa mi daný taliansky nábytok aj páčil, bolo už takmer nemožné. Nakoniec sa to však podarilo a v spolupráci s manželom aj našou bytovou dizajnérkou sme vybrali kolekciu talianskeho nábytku pre takmer celý náš dom.

Nábytok na zákazku stál za ten čas i peniaze

Taliansky nábytok z kolekcie, ktorú sme si vybrali, zahŕňal nábytok pre obývaciu izbu, kuchyňu i jedáleň. V skratke môžem povedať, že napr. na všetky kusy nábytku bolo použité prvotriedne mahagónové drevo, na sedačku i na jedálenské stoličky bol použitý ten istý odtieň prírodnej kože atď. Celé prízemie teda vytvorilo jeden harmonický celok. V rámci tejto kolekcie však už nebol zahrnutý spálňový nábytok. Ten sme sa teda rozhodli vyriešiť iným spôsobom – taliansky nábytok na zákazku. Môžem povedať, že výsledok, ktorý vyšiel spod rúk skutočného talianskeho majstra stojí za všetky peniaze sveta aj za to, že sme si naň museli hodnú chvíľu počkať.

taliansky nábytok

Doplnky, s ktorých výberom mi pomohlo interiérové štúdio, dom ešte viac zútulnili

Doplnky a detaily

Dá sa povedať, že taliansky nábytok z kolekcie, ktorú sme si vybrali + nábytok vyrobený na zákazku sa nám postaral o zariadenie nášho nového domu na 90%. Ostávalo už len doladiť ho doplnkami, akými sa stali napr. lustre, moja srdcová záležitosť – knižnica, manželove obľúbené obrazy a rôzne iné drobnosti, ktoré celý priestor ešte viac zútulnili. Zdalo sa, že výsledný efekt prekvapil nie len nás i samotné interiérové štúdio, ale aj celú rodinu a priateľov, ktorí k nám prišli na „kolaudačnú“ oslavu.