Tenisky detské pre športový rozvoj

Deti v teniskách sú väčšinou veľmi aktívne, nikdy nestoja na mieste a to znamená, že sa im potia nohy. Preto je dôležité zvoliť taký materiál tenisiek, ktorý umožňuje priedušnosť. Tenisky detské sú obľúbenou obuvou, nosia sa často, a aj preto by mali poskytovať nohám pohodlie a priestor. Detské nohy rastú naozaj veľmi rýchlo a za jeden rok môžu vyrásť až o dve veľkosti. Správna voľba tenisiek pre vaše ratolesti môže mať zásadný vplyv na ich celkové zdravie. Obuv ovplyvňuje nielen ich rovnováhu, ale nesprávna obuv alebo jej veľkosť môže neskôr v živote viesť k najrôznejším zdravotným problémom, vrátane plochých chodidiel a bolesti kĺbov. Aj preto je dôležité investovať čas a úsilie do získania čo najlepšej možnej obuvi.

tenisky detské
Tenisky detské Auguste

Tenisky detské musia byť spoľahlivé

Tenisky, ktoré neposkytujú dostatočnú oporu, môžu spôsobiť bolesť v pätách, klenbách a v prednej časti chodidla. Flexibilita je schopnosť tenisky prispôsobiť sa chôdzi dieťaťa. Flexibilné tenisky majú väčšiu schopnosť absorbovať náraz. Absorbovanie nárazov je pre detské nohy nevyhnutné. Každý náraz si môže na  jemných chodidlách vypýtať svoju daň a spôsobiť zranenie. Ak nie sú tenisky dostatočne pružné, svaly nôh a chodidiel sa dodatočne preťažujú, čo môže spôsobiť bolesť svalov. Dobré tenisky by mali byť ľahké, bez ohľadu na to, či sú kožené alebo plátené, vysoké alebo nízke.

tenisky detské
Tenisky detské ponúkajú aj hravé farby

Aký materiál je najlepší?

Koža je prírodný materiál, ktorý je skvelou a univerzálnou voľbou. Je vodeodolná, trvácna a pružná. Navyše umožňuje detským nohám dýchať a prispôsobuje sa nohe. Plátenné tenisky sú zasa skvelou voľbou do suchého počasia. Aj keď je chladnejšie a neprší. V plátenných teniskách nohy dýchajú a menej sa potia. Tieto tenisky sú navyše ľahké a dajú sa prať v práčke. A každý rodič vie, ako často dieťa dokáže zašpiniť tenisky. Vždy sa snažte vyberať tenisky, ktoré sú vyrobené z prírodných a priedušných materiálov, aby tenisky deťom voňali, boli vždy svieže a čisté.