Tenisky na behanie – prečo začať s behom?

Beh je jeden zo športov, na ktoré nepotrebujete drahú výbavu alebo pomôcky. Na začiatok vám budú stačiť tenisky na behanie a nejaké volnejšie oblečenie. Vieme ale ako a prečo vlastne začať? Radi by ste schudli pár kíl, máte stresové povolanie, slabú kondíciu alebo len viac volného času? Na všetky tieto otázky poskytuje beh odpoveď. Začiatky ale nebudú jednoduché. Základom je odhodľanie a správna motivácia. Výsledky sa následne určite dostavia. Chvíľku tiež potrvá kým si na nový životný štýl zvykneme a vybudujeme požadovanú kondičku. Po čase si zvykneme natoľko, že nám beh začne chýbať a stane sa našim koníčkom.

tenisky na behanie

Tenisky na behanie by mali mať svoju kvalitu.

Tenisky na behanie – behom redukujeme stres

Na prvý pohľad to môže znieť neuveriteľne, ale pri behu si dokážeme oddýchnuť. Oddýchneme si od pracovných povinností a načerpáme iné myšlienky. Môžeme sledovať okolie a dodať si kúsok rytmu počúvaním hudby. Na začiatku si vytýčme cieľ kam chceme dobehnúť. Neskôr, skracujme čas, za ktorý daný úsek zabehneme prípadne navyšujeme kilometre.

Budujeme kondíciu

Pri budovaní kondície postupujeme rovnako ako pri predchodzom bode. Kondička sa buduje ale najlepšie aj v kombinácií s iným športom a v kombinácií s plávaním a regenerovaním svalov a ducha. Najlepší spôsob dosiahnete po konzultácií s trénerom ktorý na základe vašich preferencí dokáže navrhnúť optimálny plán a spolu tak dosiahnete vaše ciele.

tenisky na behanie

Tenisky na behanie sa dajú aj vhodne zladiť s outfitom.

Chudneme

Tento bod nieje úplne tak jednoduchý ako sa môže zdať. Bude tu klúčové odhodlanie, správna technika, stravovanie a pravidelnosť. Rovnako by sme mali kombinovať viacero aeróbnych cvičení. Problémom u ľudí s hmotnosťou nad 90 kg môžu byť kĺby. Tie rovnako ako kosti pri nadmernej zátaži a behu trpia. Preto je dobré zo začiatku beh zameniť za rýchlu chôdzu. A nezabúdajme na plávanie, bicykel a ostatné aktivity.

Pre štart nám ale bude stačiť vhodná obuv a oblečenie. Následne si už len nájdeme obľúbenú trasu. Motiváciou pre nás môžu byť rôzne sport trackery v podobe náramkov alebo aplikácií do smartfónu. Existuje ich mnoho. Na základe dát vieme jednoducho sledovať naše výkony a snažiť sa dosahovať lepšie a lepšie výsledky.