Tenisky na platforme sa nikam nevytratili

Tenisky sú nepochybne jedným z top druhov obuvi, rovnako obľúbenými medzi ženami, mužmi či deťmi. Majú v sebe zmysel pre šport, sú dynamické a vedia byť aj elegantné. Nosíme ich už nielen von, keď si chceme zabehať alebo zahrať tenis, futbal, bicyklovať…skrátka, čokoľvek. Mnohí ich nosíme aj do práce, do školy, na prechádzky, na nákupy, do kina… Sú totižto geniálne k teplákom ale aj k sukni. Samozrejme, záleží na tom, aký štýl si vyberiete.

tenisky na platforme
Elegantné dámske tenisky na platforme

Tenisky na platforme pôsobia dynamicky

Bolo to najmä v 90-tych rokoch, keď sme všetci nosili „hrubé“ a „vysoké“ tenisky, ktoré dnes už poznáme ako tenisky na platforme. Hoci potom prišla vlna nízkych komfortných tenisiek, aj v móde platí, že vylepšená recyklácia je užitočná, tak sa nám tenisky na platforme vrátili aj v 21. storočí. A sú omnoho krajšie, pestrejšie a trendovejšie.

Aké tenisky môžeme považovať za platformové? Sú to tie, ktoré majú vyvýšenú podrážku nielen v zadnej časti päty (tu ide skôr o klin), ale na vyvýšenom stoja aj naše prsty. Platforma je po celej dĺžke chodidla. Takéto topánky majú svoje výhody – nedochádza k zvýšenému tlaku len na prednú časť nohy, ako to býva v prípade klinu či podpätkov. Platforma musí byť ale aj bezpečne stabilná, aby ste sa nechtiac „nezakoptali“ a napríklad si nevyvrtli členky. To je síce už taký extrém, ak sa však pozriete na dnešné moderné dizajnérske kúsky, nemajú k tomuto extrému až tak ďaleko.

tenisky na platforme
Športové tenisky na platforme

Tenisky na denné využitie

Ak zostaneme ale pri zemi a pri bežných racionálnych výrobcoch obuvi, tenisky na platforme sú a aj budú bezpečné na denné využitie. Vďaka mnohým krásnym detailom a dizajnovým prvkom spestria vaše aktivity kdekoľvek a s kýmkoľvek. Milujete farby, farebné podrážky, šnúrky či dokonca zipsy? Dnes sa to dá obsiahnuť všetko v jednom. Aby ale tenisky neboli „preplácané“, treba ich vyberať s triezvosťou. Aj keď – Vaše nohy – Vaše topánky – Vaša starosť. Ukážte okoliu, čo máte rady!

Dámske aj pánske tenisky viete nakombinovať v látkovej podobe, v syntetike ale aj v koži. Iný materiál je, samozrejme, iný štýl. Ležérne conversky ukážu s letnými šatami, kožené tenisky so chic džínsami. Dokonalé sú kratšie s neopracovaným dolným lemom. Nazúvacie platformové tenisky či tie na zips si pokojne obujete do kancelárie, šnurovacie, keď si vybehnete von na zmrzlinu. Pretože tenisky sú skrátka všestranné!