Thajsko dovolenka: jedz, modli sa a miluj

Je jednoduché povedať si, že najlepšie na dovolenke v Thajsku je originálne thajské jedlo. Ak sa však vyberiete na jazdu po krajine (prenajatým autom či motorkou), pocítite pohodu a voľnosť, akú len málokde zažijete. Rušné rána na trhu vystriedajú nočné ulice plné ľudí chystajúc sa na zábavu, tanec a bohatý nočný život. Taktiež stretnutie s históriou a kultúrou, nové so starým, je možné na každom kroku. A keby to nestačilo, pláže s bielym pieskom, džungľa, starobylé ruiny a budhistické chrámy sa k tomu najlepšiemu určite pridajú. Takže áno, thajské jedlo je skutočne uspokojivé, no na druhú stranu Thajsko dovolenka ponúka omnoho viac.

dovolenka v Thajsko

Chrám Chiang Mai

Posvätné miesta

Nebeský svet je blízky dôverník v tejto budhistickej krajine a náboženská oddanosť je farebná a prítomná na každom kroku. Na dovolenke v Thajsku máte možnosť vidieť staroveké stromy tzv. Banyan, ktoré sú slávnostne zabalené v posvätnej látke, čím si domáci ctia duchov, a takto vyzdobené bývajú aj domy. Návštevníci sa môžu zapojiť k meditáciám v Chiang Mai, počas náboženských slávností v severovýchodnom Thajsku, v podzemných jaskyniach svätýň v Kanchanaburi a Phetchaburi, a v chrámoch na vrchole kopcov v severnom Thajsku.

Hlavne, že sa dobre najeme

Thajská kuchyňa je zbožňovaná na celom svete. Vyjadruje základné aspekty thajskej kultúry: je veľkorysá, srdečná, osviežujúca a uvoľnená. Thajsko dovolenka je pre gurmánov ideálna, pretože na prípravu jedál sa používajú len čerstvé miestne suroviny. Veľmi pestrá ponuka jedál je postavená na štyroch základných chutiach: pikantná, sladká, slaná a kyslá. Ak aj vy patríte medzi gurmánov, ktorí si radi pochutia na originálnych thajských receptoch, na dovolenke v Thajsku určite navštívte jeden z mnohých kurzov varenia, ktoré sa tu ponúkajú. Zistíte, že zdanlivo zložité recepty môžete veľmi jednoducho zvládnuť aj vy sami doma.

dovolenka v Thajsko 1

Exotické pláže plné pokoja

Thajsko dovolenka a piesok medzi prstami

Thajsko dovolenka sa pýši tiež dlhým pobrežím a džungľami na vrcholoch ostrovov, v ktorých sú zakotvené azúrové vody. Je to tropické útočisko pre pôžitkárov aj pustovníkov, pre ‘princa’ aj ‘žobráka’. Tento raj ponúka pestré možnosti vodných športov, potápanie sa so žralokmi a veľrybami, kiteboarding, párty na ostrove Ko Phi Phi, kúpele na Ko Samui a užívanie si na pláži kdekoľvek, kde sa piesok stretáva s morom.