Thajsko nie je len krajinou úsmevov

Thajsko má naozaj niečo pre každého návštevníka. Od klasických turistov, rodiny s deťmi až po čerstvých novomanželov. Pokiaľ chcete na vlastnej koži zažiť thajskú ostrovnú atmosféru,  rezervujte si už túto sezónu dovolenkový pobyt na plážových destináciách, ako je Phuket alebo Koh Samui. Alebo chcete radšej vychutnať dennú a nočnú atmosféru ázijského veľkomesta? Bangkok má všetko, čo potrebujete a chcete zažiť. Typické pouličné stánky a občerstvenie, lákavé jedlá vznikajúce priamo pred vašimi očami, rozľahlé trhy, obrovské nákupné centrá. Mnohých lákajú nezabudnuteľné elegantné bary pozdĺž cesty Khao San Road. Vy však dávate prednosť čerstvej zeleni? Potom máte možnosť zamieriť do oblasti Chiang Mai. Zúčastniť sa na viacdennej túry dedinkami tejto hornatej oblasti.

thajsko

Thajsko ponúka prírodné krásy.

Úsmev je jedným z drahokamov Thajska

Tých thajských aj tradičných drahokamov je veľa. Zopár z nich sa vám určite podarí objaviť a zažiť aj počas týždňovej dovolenky v Thajsku. Či už je to motorizovaná trojkolka, známa pod označením tuk-tuk alebo príznačný kataraman. Taxíkom tuk-tuk sa preveziete po nevídane rušných uliciach a na palube katarmánu sa môžete dať previesť z ostrova na ostrov. Zamilujete sa do krásnej prírody, zaujímavej kultúry, chutného jedla a čo je najdôležitejšie, všade budete stretávať priateľských a usmievavých miestnych ľudí.

thajsko

Thajsko – najpopulárnejšia ázijská destinácia.

Ubytovanie aj v horských osadách

Thajsko je určite viac než len veľké mestá ako Bangkok a Chiang Mai alebo plážové strediská Krabi a Phuket. Zažite život na vidieku aj tak, že zostanete na pár dní s hostiteľskou rodinou v jednej z mnohých dediniek. Väčšina miestnych cestovných kancelárií ponúka zážitky a výber miest, od prímorských osád až po horské usadlosti. Tieto cestovné kancelárie tiež poskytujú prekladateľa, ktorý by bol s vami počas celého pobytu v obci, čím by sa komunikácia s dedinčanmi výrazne uľahčila. Keďže Thajsko je druhým najväčším vývozcom ryže na svete, mohlo by aj pre vás byť zážitkom osobne si vyskúšať prácu na farme Tigerland Rice Farm, ktorá sa nachádza v blízkosti Chiang Mai.