Topánky na platforme nie sú len o stabilite

Na našom trhu s obuvou je skutočne pestrý výber dámskych aj pánskych topánok na rôznej platforme. Asi hlavne ženy a mladé dievčatá jednoducho topánky na platforme musia mať vo svojom botníku. Sú každodennou súčasťou ich šatníka a dotvárajú ich image a celkový outfit.

Mali ich aj staroveké Grékyne

Platformy a podpätky na vtedajších topánkach  sa vraj objavili už v starovekom Grécku. Tento typ obuvi sa potom do módy vrátil koncom 16. storočia vo forme domácej obuvi na veľmi vysokých platformách. Merali dokonca až 60 centimetrov. Zaujímavosťou ale bolo,  že dáma na nich nebola schopná chodiť sama. Potrebovala pomoc slúžky, ktorá ale určite topánky na platforme nenosievala. Vysoké platformy sú obľúbené dodnes, ale samozrejme v inej  zmodernizovanej forme. Na platformách sa výrazne lepšie chodí a aj stojí. Topánky na platforme jednoducho poskytujú väčšiu stabilitu, dámam vizuálne predlžujú nohy a pôsobia inšpirujúco žensky.

Topánky na platforme

Je len na vás, aké topánky na platforme si vyberiete.

Korkové, slamenné alebo zdobené?

Topánky na platforme sú k dispozícii v neuveriteľnom množstve prevedení. Platforma môže byť z rôznych materiálov, topánky môžu byť jednoduchšie ale aj s výraznejším zdobením. Obľúbené dámske sandále na platforme často zdobí perforácia, remienky alebo pásiky. Mnohé dámske topánky na platforme majú dokonca kovovú povrchovú úpravu či zaujímavé prešívanie.

Topánky na platforme

Určite budú pohodlné.

Topánky na platforme by mali vyniknúť

Je však dôležité zamyslieť sa aj nad tým, na akú príležitosť chceme mať takúto obuv na nohách. Budeme v nich prevažne chodiť, stát alebo skôr sedieť? Ak totiž naše aktivity nebudú vyžadovať príliš veľa chôdze, môžu sa dámy a dievčatá trochu viac zamerať na výber extravagantných až menej pohodlných vzorov. Platformy musia byť vidieť, takže si dajte pozor na svoje nohy, ako to bude dohromady ladiť. Oblečiete si príťažlivé letné šaty, šortky alebo sukničku? Ak zvolíte extravagantné topánky na platforme, zkombinujte ich radšej s menej nápadným outfitom. Vaše topánky a nakoniec aj nohy, tak môžu skôr upútať okoloidúcich.