Topánky s otvorenou špičkou

Topánky s otvorenou špičkou sa považujú za najviac sexi obuv ktorú si môžu ženy obuť. Obuv s otvorenou špičkou vhodne kombinuje voľnosť sandálov a eleganciu lodičiek. Vysoké podpätky predlžujú nohy a zároveň posilňujú lýtkové svaly. Otvorená špička dodáva topánkam ten správny svieži look, ktorý sa hodí na každú príležitosť. Sú ideálne pre formálne oslavy, ako napríklad svadby ale skvele sa hodia aj k neformálnemu oblečeniu, napríklad skiny džínsom. Prevládajúcim omylom zostáva, že sa do topánok s otvorenou špičkou nemôžu nosiť silonové pančušky. Kvalitné silonky bez zbytočného prešívania na špičke však udržia vaše nohy v teple a pohodlí a estetike chodidla neuškodia. Dámy však nesmú zabúdať na kvalitnú pedikúru pokiaľ chcú svoje chodidlo predvádzať.

topánky

Topánky s otvorenou špičkou

 Základné typy topánok s otvorenou špičkou

Obuv s otvorenou špičkou nájdete v mnohých dizajnových prevedeniach, farbách a štýloch. Pri ich výbere sa zamerajte na udalosť, na ktorú topánky budete nosiť. Štýl Stiletto sa vyznačuje veľmi tenkým opätkom a vhodnosťou na veľmi formálne príležitosti. Tie najlepšie nájdete v neutrálnych farbách ako čierna, tmavomodrá alebo béžová. Prevedenie, ktoré sa označuje ako Kitten, je podobné ako predchádzajúci typ avšak na kratšom opätku. Preto sú tieto topánky vhodné pre tie dámy, ktorým sa síce páči otvorená špička ale na vysoké opätky si netrúfajú. Klinové topánky s otvorenou špičkou sú tiež obľúbeným prevedením tejto štýlovej obuvi. Nohe poskytujú oporu ale zachovávajú si eleganciu vysokého opätku ktorý sa smerom k špičke stenšuje. Platformy s otvorenou špičkou sú najprekombinovanejšou alternatívou kedy spájajú v sebe klinový a platformový opätok a zároveň eleganciu otvorenej špičky. Takéto topánky využijete najme v letných mesiacoch.

topánky

Obľúbená dámska obuv

Topánky s otvorenou pätou

Zvláštnym typom topánok s otvorenou špičkou sú tie modely, kde je otvorená aj päta. V minulosti tieto topánky nosili staršie dámy, ktoré si tento štýl prevzali spolu so sukňovými kostýmami zo 60-tych rokov. V súčasnosti však táto obuv zažíva znovuzrodenie. Obuv s otvorenou pätou sa môže nosiť celoročne a ozdobí akýkoľvek outfit. Pri správne zvolenej výške opätku pôsobí veľmi šik a moderne.