Tradičná alebo radšej super moderná kuchyňa?

Kuchyňa nie je len miestom, kde sa zvykne pripravovať pokrm pre jednotlivých členov rodiny či našich občasných návštevníkov. Je to oveľa dôležitejší bytový priestor. Kuchyňa a jej charakter má v živote rodiny podstatný význam a poslanie. V súčasných rokoch sú rekonštrukcie hlavne panelákových bytov v plnom prúde. Rekonštruujú sa nielen klasické bytové jadrá, ale vymieňajú sa celé kuchynské linky, vetracie systémy, centrálne aj doplnkové svietidlá.

Návrh interiéru kuchyne

Prehľad hlavných trendov v kuchynskom dizajne v posledných rokoch dáva za pravdu milovníkom tradičných kuchýň. Dlhodobo oblasť bytového dizajnu skúmajú mnohé prestížne interiérové a dizajnové štúdia a agentúry a  ukazuje sa, že trendom číslo jedna v súčasnom svete kuchýň je pokračujúca obľuba tradičných kuchynských štýlov. Podľa diskusií na internete a predajnosti rôznych typov kuchýň tradičným kuchyniam dáva prednosť aj väčšina našich domácich zákazníkov. Nie každý ale vie kuchyňu správne navrhnúť a farebne doladiť. Nielen samotnú kuchynskú linku so farbou stien, ale aj s ostatným kuchynským nábytkom.

kuchyňa

K farebným stenám alebo obkladom sa hodí neutrálna farba kuchynského

Najobľúbenejšie farby do kuchyne

Opäť platí, že ak to myslíte s tou svojou novou kuchyňou skutočne vážne a zároveň si to môžete dovoliť, oplatí sa ísť pozrieť do dobrého kuchynského štúdia. Poradia, prediskutujú s vami vaše predstavy o účele a  funkčnosti vašej kuchyne. Poriadia s výberom kuchynského nábytku, doladia farebnosť a typ svietidiel. V rámci ich návrhu interiéru kuchyne vám prepoja jej priestor s balkónom a navrhnú charakter kvetinovej výzdoby aj balkónového nábytku. Vybrať si tú správnu farbu do kuchyne je občas ťažšie. Musíme brať do úvahy veľa faktorov, ktoré nie je ľahké zladiť a vzájomne prepojiť.

Snahou je vytvoriť príjemné pracovné prostredie

Pri zariaďovaní kuchyne musíme myslieť na to, že hlavnou snahou je vytvoriť si príjemné pracovné a sociálne prostredie. Musí to byť priestor, kde to bude bezpečné a kde všetko je po ruke. Priestor otvorenej kuchyne je potrebné citlivo zladiť so zvyškom bytu. Tmavé farby pohltia občas určité nedostatky, svetlé zasa nemilosrdne ukážu každú kvapku rozliatej omáčky na pracovnej doske. Alebo aj na vašej novej štýlovej kuchynskej zástere.

kuchyňa

Tmavá kuchyňa dokáže občas zamaskovať prípadné nehody.

Kuchyňa a kuchynský nábytok

Farebnosť tradičnej kuchyne je praktická a nepodlieha príliš módnym trendom a výstrelkom. Jej čaro  spočíva hlavne v použití neutrálnych farieb ako základu. Neutrálne kuchynské skrinky sú dobre kombinovateľné z ostatnými kúskami kuchynského nábytku, svietidiel,  jednotlivých doplnkov a elektrických spotrebičov. Biela, béžová, rôzne odtiene hnedej či červenej, šedá a hlavne prírodné odtiene dreva – to sú farby, ktoré vhodne skombinované  našej kuchyni vždy pristanú. Neznamená to v žiadnom prípade, že by kuchynská linka mala byť nudná a fádna. Kombinácia odtieňov dreva a farieb vytvorí z tradičnej kuchyne krásny, príjemný a zároveň  štýlový bytový priestor. Výraznejšie farby sa v tradičnej kuchyni používajú ako tzv. farby doplnkové, ktoré môže  dodať celkovo neutrálne ladenej kuchyni určitú osobitosť.

kuchyňa

Farebná kuchyňa je na prvý pohľad očarujúca. Ale pozor, aby vás po čase neomrzela.