Trezory môžu ukrývať aj vzácne zbierky

Myslíte si, že nadišiel čas porozhliadnuť sa  po vhodnom domácom trezore? Ale veď mnohí využívajú služby bánk. Tvrdia, že drahé kolekcie šperkov, polodrahokamy a drahokamy, vzácne mince, investičné zlato či striebro by sa mali uložiť do bankovej bezpečnostnej schránky Ale mnohí si práve myslia a veria tomu,  že domáce trezory sú ideálnou voľbou. V súčasnosti sú k dispozícii bezpečnostné trezory rôznych rozmerov a veľkostí aj  pre domáce použitie. Pomôžu pri ochrane nielen daňových záznamov, rodných listov a podobných dokumentov, cenností a vzácnych zbierok. V porovnaní s bankovou bezpečnostnou schránkou domáci trezor môže používateľovi ušetriť nemálo peňazí.

trezory
Nábytkové trezory sú ideálne do domov a bytov

Správny trezor  pre domácnosť 

    Je dosť ťažké vybrať trezor pre domácnosť, pretože v súčasnosti sú k dispozícii rôzne možnosti. Pri kúpe bezpečnostného zariadenia by ste mali pamätať na jednu vec. Trezor je niečo, čo si kúpite ako jednorazovú investíciu, pretože trezor nemôžete často meniť. V dnešnej dobe môžete bez problémov predať starý telefón alebo počítač. Ale čo tak predať ťažký, zabezpečený a priskrutkovaný trezor? Je to dosť ťažké, však? Nákup trezoru by sa teda nemal časom ukázať ako nesprávne rozhodnutie. Preto je lepšie zvážiť nasledujúce body  pri nákupe bezpečnostného trezoru pre domácnosť: 

  • na aký účel trezor potrebujete (ukladanie hotovosti a jej hodnota; množstvo, charakter dokumentov a stupeň ich utajenia; povaha, veľkosť a množstvo zbraní; nosiče dát; množstvo a druh cenností), 
  • aký veľký trezor potrebujete, 
  • v akej bezpečnostnej triede (konštrukcia, opancierovanie, ohňovzdornosť), 
  • kam chcete trezor umiestniť (do podlahy alebo steny, ako súčasť nábytku, do pivnice alebo priamo do obytnej miestnosti), 
  • ktorý spôsob uzamykania trezoru uprednostňujete a taktiež 
  • či má trezor medzinárodnú certifikáciu. 
trezory
Podlahové trezory zlodeji nenájdu tak ľahko

Systém uzamykania trezoru 

    Či už si vyberiete trezor na použitie v domácnosti na uchovanie dôležitých dokladov alebo pre firmu, je nutné myslieť na jeho zodpovedajúcu funkčnosť a výšku bezpečnosti. Tiež je potrebné zohľadniť rozmery a manipuláciu s trezorom. Niektoré trezory sa napríklad otvárajú iba do uhla 90 stupňov. Ďalším dôležitým prvkom je zamykanie trezoru, ktoré môže byť formou zámku na kľúč, číselného kódového zámku manuálneho alebo aj elektronického. Netreba zabúdať ani na bezpečnostnú triedu trezoru.