Trezory sú dobrou investíciou

Možno si hovoríte, že načo by ste si mali zaobstarať trezor. Za malú investíciu môžu trezory v prvom rade zabrániť krádeži. Ak týmto spôsobom krádeži zabránite, ušetríte veľa z hľadiska cenností, času a energie. Každý, kto podniká a chce úplnú duševnú pohodu, pozná skutočnú hodnotu preventívnych opatrení. Zvážte mierne náklady na investíciu do bezpečia v dome proti vysokým nákladom a stresu zo straty vášho drahocenného majetku. Dobre si rozmyslite, čo budete v trezore uschovávať a myslite pritom na budúcnosť. Ak potrebujete zabezpečiť finančnú hotovosť, zvoľte si bezpečnejší trezor.

trezory
EURON 2056 M patrí medzi veľmi bezpečné trezory

Bezpečnostné triedy

Pri výbere trezoru sa vždy pýtajte na jeho pôvod a bezpečnosť, pretože na trhu existuje aj rad výrobkov označovaných ako „trezor“, ale nie každý tzv. „trezor“ je aj skutočným trezorom. Väčšina lacných výrobkov nemá potrebnú certifikáciu a tak vám riadne nezabezpečí váš majetok a zároveň servis týchto výrobkov je minimálny alebo žiadny. V prípade násilného vniknutia do takéhoto „trezoru“ je potom majiteľ nepríjemne prekvapený tým, aké ľahké bolo vlámanie a poisťovňa často odmieta plniť poistnú udalosť. Pre vyrobené a predané trezory platí pridelená bezpečnostná trieda na dobu neobmedzenú. K identifikácii vždy slúži výrobný štítok (rodný list) trezoru. Bezpečnostná trieda trezoru udáva stupeň jeho odolnosti proti mechanickému napadnutiu a slúži tiež na orientáciu zákazníka, ako bezpečný (odolný) trezor si kupuje. Informácie o bezpečnostnej triede slúžia aj komerčným poisťovniam k priraďovanie limitov plnenia poistnej udalosti. Platí, že čím vyššia bezpečnostná trieda tým väčšiu odolnosť proti napadnutiu.

trezory
Trezory rozlišujú aj bezpečnostné triedy

Aké trezory poznáme?

Nábytkový trezor je určený na ukotvenie k stene alebo podlahe, disponuje minimálne dvojplášťovou konštrukciou. Stenový trezor je určený pre zabudovanie / zamurovanie / do steny, musí mať minimálne dvojplášťovú konštrukciu a musí byť zabetónovaný zo všetkých strán mimo čelnej strany. Odporúčaná minimálna hrúbka betónu je 100mm. Potom poznáme ešte bezpečnostné schránky, ohňovzdorné trezory na dokumenty alebo pamäťové médiá či trezory na zbrane.