Trocha ste cez leto pribrali na váhe? Skúste aj spoločenský tanec

Pomerne pekné a zaujímavé tohtoročné leto už máme takmer za sebou. Pomaly sa skracujú dni, rána sú chladnejšie a leto sa s nami pomaly lúči. Dovolenky sú za nami a  september je tu. Deti nám začali chodiť do školy a týždenný program v rodinách sa opäť dostáva do zabehnutých koľají. V septembri štartujú všetky krúžky. Začínajú sa tiež nové kurzy spoločenského tanca a pohybového cvičenia. Práve nastala vhodná doba vybrať si na nadchádzajúce jesenné obdobie aktivitu, ktorá vám bude prinášať radosť a udrží vás v kondícii. Prečo sa tiež nerozhodnúť schudnúť či spevniť si postavu? Ak sa vám ale dvakrát nechce chodievať do fitness centra a tráviť popoludnie s činkami, potom skúste tanec. Je to možno príjemnejšia a tvorivejšia alternatívu pohybu.

spolocensky-tanec-2

Spoločenský tanec vás naučí aj ako byť galantnými a elegantnými

Čo je to vlastne spoločenský tanec

Spoločenské tance v podobách ako  ich poznáme dnes, vznikli z dvoch odlišných zdrojov –  zo štandardných tancov a z latinskoamerických tancov. Základ spoločenskej tanečnej scény teraz tvorí desať tancov, ktoré sú zároveň na programe mnohých medzinárodných súťaží. Medzi štandardné tance patrí anglický valčík, viedenský valčík, slowfox, quickstep, tango a samba. Známa a populárna  cha-cha, rumba, pasodoblea a jive sú typické latinskoamerické tance.

spolocensky-tanec-2

Spoločenský tanec môže byť aj plný vášne

Ktoré spoločenské tance momentálne  frčia?

Trhákom posledných niekoľkých rokov je zumba. Vyberte si ju, ak chcete skoncovať so stresom, zlepšiť si kondíciu alebo spevniť postavu. Kúpte si vhodné športové oblečenie a obuv a vyberte si nejaký tanečný kurz, kde vás bude čakať veľa tanca. Tešiť sa môžete na jednoduché variácie inšpirované latinskoamerickými tancami. Stálicami na tanečnom nebi sú brušný tanec, zvodný flirt dance alebo napríklad flamenco. Tancovanie vám zlepší držanie tela, zaženú sa bolesti chrbta a kúzelník tancmajster vám  vykúzli vnútornú pohodu. Tanečné kurzy ponúkajú latinskoamerické tance, afro, street dance, salsu, modernu a ďalšie tanečné štýly. Spoločenský tanec rozvíja koordináciu pohybov, kontrolu tela a estetické cítenie. Spája aktívne športovanie s estetickou a spoločenskou stránkou pohybu